« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Przed nami Netta Cup 2013

W dniu jutrzejszym kolejne duże sportowe wydarzenie przygotowane przez naszą Spartę a mianowicie  Międzynarodowego Konkursu Skoków na Nartach Wodnych „Netta Cup”. W konkursie weźmie udział dziesięciu zawodników, którzy rywalizować będą w dwóch seriach skoków dziennych i jednej serii  skoków nocnych.

Wśród startujących zagranicznych zawodników –można powiedzie „starzy znajomi gdyż wszyscy już tu startowali  W tym roku  na Augustowskiej skoczni pojawia się czołowi zawodnicy Europejscy a wśród nich  takie :

  1. Bojan Schipner z Niemiec z rekordem 67 metrów
  2. Vladimir Rianzin z Rosji  rekord 67 metrów
  3.  Ricardas Lazinskas z Litwy z rekordem  58 metrów
  4.   Aleksander Isajew  z Białorusi , który po raz pierwszy zawita na do nas. Jego rekord 61 metrów

Polskę będą reprezentować : Erwin Zawadzki, Seweryn Szumski, Dawid Andracki (MOS Augustów) oraz Mateusz Krzywiński i Kamil Borysewicz z augustowskiej Sparty. Jako przedskoczek wystąpi 10-letni „Spartanin” Ksawery Wałamaniuk.

Tradycyjnie dzięki staraniom Sparty  oraz dzięki sponsorom udało się przeznaczyć na nagrody spore kwoty finansowe .Pula nagród jest następująca .  Za pierwsze miejsce w konkursie dziennym zawodnik odbierze 3000 USD, za drugie 2000, a za trzecie 1000 dolarów. Za zwycięstwo w konkursie nocnym zawodnik wyjedzie z Augustowa także z niezłą sumką – 1000 USD.

Poza tym na najlepszego polskiego zawodnika Warszawska firma   Luxury  Concept  ufundowała specjalną nagrodę – przelot i weekendowy pobyt dla dwóch osób w pięciogwiazdkowym hotelu w wybranej stolicy europejskiej .

 

Rok temu pieciokrotnie był bity rekord skoczni a ostateczne wyniki były następujące :

1. Scott Ellis                  USA               62,80
2. Steven Chritley         UK                 62,60
3. Bojan Schipner        Germany      62,50
4. Jakub Rutkowski     Pl                   50,40
5. Kamil Borysewicz    Pl                   49,20

Bojan ma szanse wygrac i popraiwc rekord augustowskiego akwenu należący do Amerykanina Scotta Ellisa

skoki 2013 plakat

piątek, 26 lipca, 2013 Aktualności, Narciarstwo wodne