Remis Sparty na pożegnanie rundy wiosennej IV ligi

W ostatnim swym meczu AKS Sparta Augustów zremisowała na wyjeździe z drużyną Znicza Suraż 1:1.

Prowadzenie dla Sparty w 70 minucie uzyskał P. Chabasiński  a bramka wyrównująca  padła na 8 minut przed końcem  meczu. Sparta zdobyła 1 pkt. Po  meczu  tradycyjnie poprosiliśmy  J. Bayera  o krótki komentarz:

To nie był dla nas łatwy mecz. Mieliśmy długą przerwę, po zapewnieniu utrzymania  w IV lidze przyszło rozprężenie i trudno było utrzymać  koncentracje. Ale chłopcy zagrali przyzwoity mecz . Cieszy mnie postawa nasza rezerwowego bramkarza Mateusza Pyrka, który dziś zagrał cały mecz broniąc bramki Sparty. Drzemie w nim duży potencjał.  Mogliśmy wygrać ten mecz ale na 8 minut przed końcem  popełniliśmy jeden błąd, który kosztował nas zwycięstwo.

I  komentarz podsumowujący  zakończenie rozgrywek rundy wiosennej :

„ Przychodząc do klubu miałem postawione przez Zarząd Sparty jasne zadanie  utrzymac drużynę w IV lidze. I żartując mogę powiedzieć „Panie Prezesie” zadanie wykonane. A całkiem poważnie cieszy mnie gra mego zespołu szczególnie na wyjazdach, nieco  gorzej u siebie . Według moich wyliczeń w rundzie wiosennej zdobyliśmy sporo punktów i gdyby tylko ją brać pod uwagę bylibyśmy  na IV miejscu . Korzystając z okazji chciałbym podziękować drużynie za zaangażowanie i ciężką pracę. Patrzę z optymizmem w przyszłość.  Być może trzeba będzie pomyśleć nad wzmocnieniem drużyny ale nie chciałbym tez stracić tych zawodników którzy grali teraz.. W nich drzemie  potencjał . Dziekuję również naszym wiernym kibicom.