« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Rozmowa z Piotrem Siemionowskim – wielką nadzieją polskiego kajakarstwa

Podczas Mistrzostw Wojeówdztwa Podlaskiego dało nam się porozmawiac z Piotrem Siemionowskim

Krzysztof Andruszkiewicz ( KA) . Piotrze co słychać u Ciebie ?

Piotr Siemionowski ( PS) –  Przyjechałem do Augustowa na zaproszenie moich kolegów . Fajna impreza  . W tej chwili jest okres roztrenowania i będę szykował się do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Kwalifikacja jest wywalczona nie przeze mnie ale prze mego kolegę z kadry narodowej . Postaram się być w przyszłym roku lepszym i pojechać na te Igrzyska .

(KA) Tego oczywiście życzymy. Jak oceniasz tegoroczny sezon?

( PS) Nie był on najlepszy szczególnie dla kadry męskiej. Ten sezon i poprzedni 2013/2014 nie obfitowały w sukcesy. Dla całej kadry męskiej były słabe.

( KA) A co jest według Ciebie przyczyną ?

( PS) Ciężko mi wyrokować . Należałoby się spytać trenerów, którzy prowadzili te przygotowania. My jako zawodnicy realizowaliśmy szkolenie lecz efekty nie były zadawalające. Ciężko jest powiedzieć i jeszcze raz powiem należy spytać się trenerów bo to oni byli odpowiedzialni za nasze przygotowania.

( KA) Coś w tym musi być, gdyż zupełnie inna sytuacja jest w kadrze żeńskiej  trenowanej przez Pana T. Kryka . Ale proszę przypomnij nam swe największe sukcesy .

( PS) Dla mnie ważnym był rok 2010 kiedy zacząłem swe seniorskie pływanie, gdzie zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Europy i brązowy medal Mistrzostw Świata. To był mój początek  – taki dobry start . Rok później zostałem już Mistrzem Świata , Mistrzem Europy , wygrałem Puchar Świata. Można to nazwać sezonem życia .  2012 Rok Olimpijski kontuzja w kwietniu , która prawie na miesiąc wyłączyła mnie z treningów i finałem tego był nieudany start na Igrzyskach ( gdzie był faworytem do złota – dopisek KA) . 2013 znów wszedłem w światową czołówkę – byłem medalista Mistrzostw Świata, medalista Pucharu Świata . 2013/1014 zmienił się trener i od tamtej pory gdzieś zgubiłem formę . Moim trener klubowym jest Mariusz Słowiński, trener z którym zdobyłem tytuł Mistrza Świata.

( KA) Dziękuję za rozmowę za chwilę siądziesz do kajaku w mistrzowskim składzie  ( z D. Ambroziakiem i M. Twardowskim dopisek KA) . Życzę połamania wioseł i abyś w przyszłym roku z sukcesem wystartował w Rio.

( PS) Oby . Dziękuje za rozmowę

 

poniedziałek, 21 września, 2015 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków