SEZON F1H2O 2021 ZA NAMI – JONAS ANDERSSON Mistrzem Świata.

F1H20 i  dwa ostatnie wyścigi  w  FIGUEIRA DA FOZ –  Portugalia wyłoniły  nowego Mistrza Świata.

Szwedzki kierowca Jonas Andersson w swoim starcie   w Grand Prix Portugalii  i Grand Prix Figuera Da Foz odniósł zwycięstwa   i tym samym   został   Mistrzem  Świata F1 H2O U.I.M. 2021 w motorówce Był to dla niego bardzo szczęśliwy dzień – po raz pierwszy został Mistrzem Świata .

Mistrz Świata F1H2O Jonas Andersson

Na torze w Figueira Da Foz  odbyły się dwa wyścigi :

Pierwszy  Grand Prix Figuera Da Foz w dniach 25/26 listopada  które wygrał:

Jonas Andersson (20 pkt )  , drugi był Peter Morrin ( 15 pkt )  a trzeci Shaun Torrente   ( 12 pkt ) . Kolejne miejsca zajęli IV – Marit Stromoy  a piąty był Sami Selio . Bartek Marszałek był dopiero 15.

W  drugim wyścigu  Grand Prix Portugalii  27/28 listopada  zwycięzcą był ponownie Jonas Anderson ( 20 pkt ), drugi był Alec Weckstrom ( 15 pkt) a trzeci Thani Al. Qemzi) ( 12 pkt ). Kolejne miejsca zajęli : Peter Morin ( 9 pkt )  , Shaun Torrente ( 7 pkt )  , Kalle Vipo( 5 pkt )  a siódmy był Bartek Marszałek  zdobywając 4 pkt.

9. Kalle Vippo                        10           Team SWEDEN
  10. Feridinand Zanbergen      9             SHARJAH TEAM  U.A. E.

Najlepsi w sezonie 2021  w F1 H2O

47 -letni kierowca z Frovi w Szwecji zdominował oba dni wygrywając z pole position i prowadził wszystkie 80 okrążeń obu wyścigów, aby zakończyć z 40 punktami w mistrzostwach. Ostatecznie był  lepszy  o jeden punkt  niż kierowca zespołu Abu Dhabi Thani Al Qemzi, który w łącznej klasyfikacji jest  drugi  a dopiero trzecie miejsca zajął  w wyścigu dwukrotny mistrza świata Shauna Torrente, kierowca z Florydy reprezentujący team Abu Dhabi.

„To było frustrujące dwa lata czekania na odkupienie po utracie tytułu mistrzowskiego w 2019 roku, przy równowadze punktów z Shaunem” – powiedział Jonas. „Ciężko pracowaliśmy nad tym zamachem w tym tygodniu i chcę podziękować całej mojej załodze za pomoc w uczynieniu mnie mistrzem świata po raz pierwszy w mojej karierze w F1”.

Wyścig nie był najlepszy  dla obu kierowców zespołu z Abu Dhabi, którzy mieli nadzieję na jeszcze jedną szansę na wysunięcie się na prowadzenie, ponieważ obaj mieli szansę na zdobycie własnych tytułów mistrza świata, ale tak się nie stało i po 102 wyścigach Jonas Andersson jest nowym U.I.M. Mistrz świata F1 H2O.

Gwiazdami  drugiego wyścigu Grand Prix Portugalii  byli Alec Weckstrom, który zdobył tytuł debiutanta roku, zdobywając wicemistrzostwo  tego Grand Prix  w trzecim starcie , a kolejny debiutant, Kalle Viippo, również z Finlandii,  zajął szóste miejsce i IX w łącznej klasyfikacji

Peter Morin z CTIC Shenzhen China Team zakończył sezon  czwartym miejscu w tym  roku Z kolei  nasz polski kierowca Bartek Marszałek startujący zespole Marit Stromoy Team wystartował  z  14. miejscu i awansował na siódme miejsce i zdobywając  4 pkt . Ostatecznie  w tym sezonie Bartek zdobył  ich 11 i zajął ósme miejsce.

37  sezon Mistrzostw Świata F1 H2O  UIM dobiegł końca w 2021 r. Z nowym mistrzem świata i czterema nowymi utalentowanymi kierowcami, dzięki którym przyszłość tego sportu wygląda jasno w oczekiwanej kampanii 2022.

Gratulacje dla Szweda Jonasa Anderssona, nowego  mistrza świata na U.I.M. Trasa Mistrzostw ale również gratulacje dla Bartka Marszałka  za dobry start  w tegorocznym sezonie F1H2O.

Oto klasyfikacja zespołowa sezonu 2021

1. ABU DHABI TEAM 76 punktów
  2. TEAM SWEDEN 50
  3. STROMOY RACING F1H2O TEAM 23 ( zespół B. Marszałka )