« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

SEZON F1H2O 2021 ZA NAMI – JONAS ANDERSSON Mistrzem Świata.

 F1H20 i  dwa ostatnie wyścigi  w  FIGUEIRA DA FOZ –  Portugalia wyłoniły  nowego Mistrza Świata.

 Szwedzki kierowca Jonas Andersson w swoim starcie   w Grand Prix Portugalii  i Grand Prix Figuera Da Foz odniósł zwycięstwa   i tym samym   został   Mistrzem  Świata F1 H2O U.I.M. 2021 w motorówce Był to dla niego bardzo szczęśliwy dzień – po raz pierwszy został Mistrzem Świata .

 

 

Mistrz Świata F1H2O Jonas Andersson  

zdjęcie źródło  https://www.f1h2o.com/gallery/2021/grand-prix-of-portugal#group-11

 

Na torze w Figueira Da Foz  odbyły się dwa wyścigi :

Pierwszy  Grand Prix Figuera Da Foz w dniach 25/26 listopada  które wygrał:

 Jonas Andersson (20 pkt )  , drugi był Peter Morrin ( 15 pkt )  a trzeci Shaun Torrente   ( 12 pkt ) . Kolejne miejsca zajęli IV – Marit Stromoy  a piąty był Sami Selio . Bartek Marszałek był dopiero 15.

W  drugim wyścigu  Grand Prix Portugalii  27/28 listopada  zwycięzcą był ponownie Jonas Anderson ( 20 pkt ), drugi był Alec Weckstrom ( 15 pkt) a trzeci Thani Al. Qemzi) ( 12 pkt ). Kolejne miejsca zajęli : Peter Morin ( 9 pkt )  , Shaun Torrente ( 7 pkt )  , Kalle Vipo( 5 pkt )  a siódmy był Bartek Marszałek  zdobywając 4 pkt.

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Świata F1H2O jest następująca :

 1. Jonas Andersson            40           Team SWEDEN
 2. Thani Al. Qemzi              39           Team ABU DHABI
 3. Shaun Torrente               37           Team ABU DHABI
 4. Peter Morin                      22           CTIC F1 SHENZEN CHINA TEAM
 5. Alec Weckstron                16           GILLMAN RACING USA
 6. Marit Stronoy                   12           STROMOY RACING F1H2O TEAM
 7. Sami Selio                          12           SHARJAH TEAM  U.A.E
 8. Bartek  Marszałek            11           STROMOY RACING F1H2O TEAM
 9. Kalle Vippo                        10           Team SWEDEN
 10. Feridinand Zanbergen      9             SHARJAH TEAM  U.A. E.

 

 

 

Najlepsi w sezonie 2021  w F1 H2O

zdjęcia:https://www.f1h2o.com/gallery/2021/grand-prix-of-portugal#group-6 

 

 

 

47 -letni kierowca z Frovi w Szwecji zdominował oba dni wygrywając z pole position i prowadził wszystkie 80 okrążeń obu wyścigów, aby zakończyć z 40 punktami w mistrzostwach. Ostatecznie był  lepszy  o jeden punkt  niż kierowca zespołu Abu Dhabi Thani Al Qemzi, który w łącznej klasyfikacji jest  drugi  a dopiero trzecie miejsca zajął  w wyścigu dwukrotny mistrza świata Shauna Torrente, kierowca z Florydy reprezentujący team Abu Dhabi.

„To było frustrujące dwa lata czekania na odkupienie po utracie tytułu mistrzowskiego w 2019 roku, przy równowadze punktów z Shaunem” – powiedział Jonas. „Ciężko pracowaliśmy nad tym zamachem w tym tygodniu i chcę podziękować całej mojej załodze za pomoc w uczynieniu mnie mistrzem świata po raz pierwszy w mojej karierze w F1”.

Wyścig nie był najlepszy  dla obu kierowców zespołu z Abu Dhabi, którzy mieli nadzieję na jeszcze jedną szansę na wysunięcie się na prowadzenie, ponieważ obaj mieli szansę na zdobycie własnych tytułów mistrza świata, ale tak się nie stało i po 102 wyścigach Jonas Andersson jest nowym U.I.M. Mistrz świata F1 H2O.

Gwiazdami  drugiego wyścigu Grand Prix Portugalii  byli Alec Weckstrom, który zdobył tytuł debiutanta roku, zdobywając wicemistrzostwo  tego Grand Prix  w trzecim starcie , a kolejny debiutant, Kalle Viippo, również z Finlandii,  zajął szóste miejsce i IX w łącznej klasyfikacji

Peter Morin z CTIC Shenzhen China Team zakończył sezon  czwartym miejscu w tym  roku Z kolei  nasz polski kierowca Bartek Marszałek startujący zespole Marit Stromoy Team wystartował  z  14. miejscu i awansował na siódme miejsce i zdobywając  4 pkt . Ostatecznie  w tym sezonie Bartek zdobył  ich 11 i zajął ósme miejsce.

37  sezon Mistrzostw Świata F1 H2O  UIM dobiegł końca w 2021 r. Z nowym mistrzem świata i czterema nowymi utalentowanymi kierowcami, dzięki którym przyszłość tego sportu wygląda jasno w oczekiwanej kampanii 2022.

Gratulacje dla Szweda Jonasa Anderssona, nowego  mistrza świata na U.I.M. Trasa Mistrzostw ale również gratulacje dla Bartka Marszałka  za dobry start  w tegorocznym sezonie F1H2O.

Oto klasyfikacja zespołowa sezonu 2021

 1. ABU DHABI TEAM 76 punktów
 2. TEAM SWEDEN 50
 3. STROMOY RACING F1H2O TEAM 23 ( zespół B. Marszałka )
 4. CTIC F1 SHENZEN CHINA TEAM 22
 5. GILLMAN RACING 16
 6. SHARJAH TEAM 12
 7. MAVERICK RACING 11
 8. BLAZE PERFORMANCE 5
 9. F1 ATLANTIC TEAM 5
 10. ALBERTO COMPARATO 3

Nowy Mistrz nie pływał w Augustowie  na wyścigach Necko Endurance ale już wicemistrzowie Shaun Torrenete i Tani Al Quemzi  podobnie jak Peter Morin , Marit Stromoy czy też Bartek Marszałek  są częstymi gośćmi – przyjeżdżają do Augustowa  ( w załączeniu kilka zdjec K. Andruszkiewicza  z  ich obecności w Augustowie )  .

Ps. Szkoda iż tegoroczny sezon to tylko trzy wyścigi . Oby  w następnym roku tych startów było więcej

 Na podstawie materiałów F1H20 opracował i przygotował : Krzysztof Andruszkiewicz 

 


 

czwartek, 2 grudnia, 2021 Aktualności, Necko Endurance