Sparta Augustów najlepsza podczas Mistrzostw Polski na nartach wodnych za motorówką.

Nasza Sparta króluje w MP na nartach wodnych za motorówką.

W sobotę i niedziele  najlepsi narciarze wodni rywalizowali w Iławie .

Były to bardzo udane dla nas zawody . Sparta wygrała w najważniejszej drużynowej klasyfikacji

I tak :

W kombinacji ( skoki, slalom, jazda figurowa ) w kategorii Open nasza drużyna w składzie :

• Maja Piątek
  • Gabriela Koszycka
  • Igor Domaszewski
  • Kamil Borysewicz
  • Erwin Zawadzki

zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Drużynowego  Mistrza Polski .

Łączny wynik Sparty to 8504,17 punktów na co złożyło się :

Slalom 2760 pkt. , tricks (jazda figurowa ) 2363,84 pkt. oraz jump ( skoki ) 3379,89 pkt.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna Zefir zdobywając łącznie 6379 pkt a trzecie miejsce kolejna drużyna z Augustowa  MOS  zdobywając  łącznie 4604 pkt.

Ale to nie wszystko. W kategorii U14 nasza drużyna w składzie:

• Karol Wnukowski
  • Antoni Oleszewski
  • Oskar Domaszewski

Zdobywając w kombinacji 9801 pkt. – /slalom 3215 pkt. , Tricks 3476 pkt. , Jump 3109 pkt. / zdobyła złoty medal i tytuł najlepszej w tej kategorii drużyny w Polsce .  Drugi był zespół Zefira a trzeci MOS Augustów.

Indywidualnie –kombinacja

W kombinacji w kategorii Open Mistrzem Polski został Kamil Borysewicz.

W tej samej klasyfikacji Maja Piątek zdobyła srebrny medal a Gabrysia Koszycka brązowy medal.

W kombinacji w kategorii U14 Mistrzem Polski została Gabrysia Koszycka a Maja Piątek była druga .

Z kolei u chłopców w kategorii U14 Mistrzem Polski został Igor Domaszewski. Karol Wnukowski był IV a Antoni Oleszewski VI.

Indywidualnie  skoki  U14 dziewcząt Mistrzynią Polski została Gabrysia Koszycka a Maja Piątek zdobyła brązowy medal a w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców Igor Domaszewski był trzeci .

Zawody okazały się pechowe dla Mateusza Krzywińskiego który nabawił się kontuzji – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia .

Brawo Sparta . Gratulacja naszym zawodnikom oraz trenerowi M. Krzywińskiemu.

Zdjęcia autor M. Krzywiński

niedziela, 22 września, 2019 Aktualności, Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego