Srebrny medal Edyty Dzieniszewskiej w zawodach Pucharu Świata w Mediolanie

logo-2014

Dziś     w Mediolanie   zakończyły  się  pierwsze tegoroczne zawody   Pucharu Świata w kajakarstwie klasycznym .    Polska ekipa może je zaliczyć do udanych. Nasz zespół  ( kobiety i mężczyźni  ) wygrał końcową klasyfikację punktową  tegorocznej  pierwszej   edycji  Pucharu Świata zdobywając łącznie 76 punktów  i  wyprzedzając  m.in.  ekipy  Niemiec , Węgier i Hiszpanii.

Zawodniczka Sparty  Edyta Dzieniszewska startowała w K2 500 i K4 500. Miło nam donieść iż w tej pierwszej konkurencji nasza Edzia z M. Walczykiewicz  zdobyły srebrny medal  . W K4500 Polski zespól zajął  ostatecznie 4 miejsce . Wygrały Chinki . Trzeba jednak wspomnieć iz nasza czwórka płynęła w  eksperymentalnym  składzie .  Trener kadry Pan Kryk zdecydował iż tej konkurencji wystartują oprócz Edyty , Wejnarowska , Włosik i Kowalczyk.