Srebrny medal Sparty na 85 Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie kajakowym.

W zakończonych Mistrzostwach Polski w sprincie kajakowych seniorów   w Bydgoszczy na dystansie K4 – 1000 m osada Sparty w składzie Marcin Burzym, Karol Garbacz, Łukasz Barszczewski oraz Adam Wysocki zajęła II miejsce i tym samym zdobyła  srebrny medal . Wygrała osada MKS Czechowice Dziedzice a trzecie miejsce zajęla osada KS Posnania. Na tym samym dystansie druga osada Sparty w składzie M.  Walulik,  M. Garbacz, P. Grygo oraz Ł. Grochowski zajęła szóste miejsce . Z

Ale to nie koniec dobrych wieści .

W finale A  prestiżowego dystansu K1 200 m nasz zawodnik – junior  Mikołaj Walulik zajął  IV a  na piątym miejscu linię mety minął  doświadczony zawodnik Sparty  Patryk Grygo.

W K4 500 osada Sparty Ł. Barszczewski , M. Burzym, K. Garbacz oraz A. Wysocki była piąta .

Nasz klub na mistrzostwach reprezentowali :

Adam Wysocki , Karol i Marcin  Garbacz,  Mikołaj  Walulik ( junior) Grzegorz  Trochim ,  Marcin Burzym, Łukasz Barszczewski, Patryk Grygo oraz Łukasz Grochowski.

Mistrzostwa Polski Seniorów  w sprincie  były  rozgrywane   w dniach 1-3.07.2022 r. na torze regatowym Brda ujście w Bydgoszczy. Na starcie stanęli przedstawiciele 28  klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej wygrała ekipa AZS –AWF Poznań  i  wyprzedzila CWZS Zawiszę Bydgoszcz oraz KS AZS-AWF Gorzów Wielkopolski. Sparta z jednym srebrnym medalem zajęła 16 miejsce.

– To święto polskich kajaków. Trzeba podkreślić, że MP to mocne regaty nawet na arenie międzynarodowej. Świadczą o tym wyniki i to, że nawet utytułowani zawodnicy nie trafiają tu na pozycje medalowe – uważa Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego. Bydgoszcz nam sprzyja.