« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Targi WIATR i WODA – wyróżnienia PZMiNW dla Augustowskich stoczni – przyjaciół SPARTY.

Na największej imprezie branżowej w Polsce  targach „Wiatr i Woda” ,  Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego ( PZMiNW)  przyznał   wyróżnienia. Trafiły one do dwóch Augustowskich  stoczni jachtowych „Balt-Yacht” i „J. W. Ślepsk” .

Czym kierował się  PZMiNW nagradzając obie  znakomite firmy? :

Jak mozna przeczytac na stronie PZMiNW ……

Zdecydowaliśmy się przyznać  wyróżnienia, oczywiście dla firm – wystawców 27. edycji targów WIATR i WODA. Stworzyliśmy  kategorie, które sięgają nieco szerzej niż tylko zajmują się oceną oferty prezentowanej podczas Targów. Chcieliśmy odnieść się do działalności w 2014 roku i do tego, co jest nam bliskie w naszej działalności.

W kategorii „Promocja Polski poprzez sport motorowodny” wyróżniliśmy dwie rodzime stocznie jachtowe – Balt-Yacht i J. W. Ślepsk. Dlaczego właśnie te stocznie?

Balt-Yacht od długiego czasu wspiera naszego „jedynaka” Bartka Marszałka w elitarnych Mistrzostwach Świata F1 H2O, który dumnie reprezentuje nasz kraj i coraz skuteczniej rywalizuje z najlepszymi pilotami na świecie. Wystarczy wspomnieć ostatni sezon – Bartek jako jedyny zawodnik w stawce punktował w każdym wyścigu wodnej Formuły 1. Ostatecznie był 8 w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Balt-Yacht miał także swój zespół w Mistrzostwach Świata Łodzi Wytrzymałościowych ENDURANCE, a przypomnijmy, że na jeziorze Necko w Augustowie w 2014 roku odbyły się dwie eliminacje MŚ. W zespole Balt-Yacht był oczywiście Bartek Marszałek.

Stocznia Jachtowa J. W. Ślepsk we wspomnianych Mistrzostwach Świata Łodzi Wytrzymałościowych ENDURANCE w Augustowie miała także swój zespół – i co niezwykle nas cieszy – jego skład tworzyli wyłącznie nasi motorowodniacy, Polacy: doświadczony Lechosław Rybarczyk – wielokrotny medalista MŚ i ME, a także Adrian Maniewski – aktualny brązowy medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w Formule 4, oraz Krzysztof Baranowski i Sławomir Skowroński. Bez wątpienia „stuprocentowy” polski team podczas Necko Endurance 2014 wzbogacił tą imprezę i dostarczył dodatkowych emocji polskim kibicom.

 

W imieniu SPARTY organizatora MŚ Necko Endurance    obu nagrodzonym firmom

Gratulujemy i dziękujemy.

FullSizeRender

poniedziałek, 16 lutego, 2015 Aktualności, Necko Endurance