« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Trudny czas dla sportu – trudny czas dla Sparty

Od momentu pandemii COVID-19 trurne czasy nastały dla sportowców. Zostały wstrzymane treningi , ćwiczenia na siłowni  ba.. ruch – bieganie na świeżym powietrzu. Jedyną  możliwością pozostały treningi domowe .  Tydzień temu pozwolono w końcu na spacery, biegi ale tylko w maseczkach no chyba że spacerujemy – biegamy w lesie . Wtedy maseczka jest zbędna. Ogłoszono też powolne uwalnianie sportu – od 4 maja będą mogli np trenować na wodzie kajakarze i narciarze oraz piłkarze ( maksymalnie sześś osób korzystających na danym obiekcie).

Zarząd Klubu Sparta planował tradycyjnie spotkanie sprawozdawcze na przełomie  marca i kwietnia . Niestety nic z tego nie wyszło.  Postaramy aby takie spotkanie odbyło się w najszybszym możliwym terminie.

Gorzej jest z planowanymi imprezami sportowymi i startami naszych zawodników. Czy IV liga piłki nożnej będzie miała szanse zakończyć sezon – tego dziś nie wiemy . Jedynie mamy komunikat następującej treści :

Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.

 Wiemy już iż nie odbędą się zawody  Baltic Cup Water&Snow Festival.  Pod dużym znakiem zapytania stoją kolejne imprezy czyli:

  • Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance
  • Lotto Cup Miedzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych

Wszyscy czekamy na pozytywne wieści , na starty naszych zawodników . Oby jak najszybciej to się stało . A na dziś życzymy  dużo optymizmu i zdrowia

Zarząd Sparty .

niedziela, 26 kwietnia, 2020 Aktualności, Pozostałe