Udane Mistrzostwa Polskie w Maratonie Kajakowym dla zawodników Sparty.

Sztum był gospodarzem XXXV Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym.

Trener  Adam Wysocki wraca z tych mistrzostw zadowolony. Jego podopieczni wypadli znakomicie zdobywając dwa złote i  srebro i brąz .

I tak Złoty medal zdobyła Natalia Skowrońska  rocznik 2007 w K1 na dystansie 9,6 km

Na tym dystansie znakomicie zaprezentowała się Milena Wysocka zajmując V miejce a o pechu może mówić  Karolina Barszczewska która  nie ukończyła wyścigu mimo iż przez dług okres była w czołowce

Drugie złoto zdobyła osada w składzie  Aleksandra Grochowska i  Emilia Rymarczyk   rocznik 2007/8 w K2  na 9,6 km. Jak podkreślił trener Adam Wysocki  to była najmłodsza dwojka a wygrała z duża przewagą .

W K1 3000 m  Emilka Goworowska   ( rocznik 2009) zdobyła brązowy medal

Srebrny medal w K1 na 16 km  zdobył Karol Garbacz  a brązowy w super Maratonie Adam Wysocki

MP w Maratonie są specyficzne gdyż jako jedyne w  trakcie każdego dystansu są tzw. „przenoszki „  czyli zawodnik dopływa do brzegu wysiada z kajaku  i musi przenieść kajak kilkanaście metrów i znów wsiąść i dalej płynąć  . W zależności od dystansu tych przenoszen jest od 1 do 8 .

Gratulujemy dobrego startu  zawodnikom Sparty  – medalistom oraz całej naszej ekipie