Udany start Mikołaja Walulika w 37 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie klasycznym w Poznaniu.

Mikołaj Walulik zajął V miejsce na prestiżowym dystnansie K1 500 m . Pokonali go tylko kadrowicze , mistrzowie świata i Europy.

W  miniony weekend Poznań był miejscem gdzie rozgrywano młodzieżowe MP . Były to ważne zawody w którym wystartowali praktycznie najlepsi młodzieżowcy w Polsce. Młodzieżowiec w kajakarstwie  to zawodnik w przedziale wiekowym 19-23 lata. Mikołaj  dopiero rozpoczyna swą karierę  w tej kategorii. A konkurencja jest silna gdyż w tej kategorii  Polacy to Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy .

Mikołaj wraz ze swym trenerem A. Siemionem przygotowywali się do startu na dwóch dystansach w K1 200 oraz w K1 500. Niestety bieg w K1 200 nie znalazł się w programie mistrzostw co niektórych b. zdziwiło. Stąd też najbardziej prestiżowym wyścigiem był wyścig w K1 500 m.  Wygrał go Wiktor Leszczyński  młodzieżowy Mistrz Świata z Szeged w K4 500 i V na tym samym dystansie w MŚ seniorów . Drugie miejsce zajął   kolei Piotr Murawski  tegoroczny Mistrz Europy  z  Belgradu na dystansie K4 500 .  Kolejne miejsc trzecie i czwarte to również zawodnicy z mistrzowskiego startu w K4 500 w Belgradzie Wojciech Pilarz i Wojciech  Tracz .

Mikołaj był piąty i to należy traktować jako duży sukces . Pierwszy start w  nowej kategorii wiekowej. Pokonali go kajakarze z kadry  – mistrzowie MŚ i ME ,  którzy są starsi i bardziej doświadczeni i od kilku lat trenują w kadrze Polski. Ale już niedługo to oni przejdą do kategorii seniorów i otworzy się duża szansa dla Mikołaja.

Pozytywnie ocenia start Mikołaja jego trener A. Siemion , który powiedział „ w tak mocnej konkurencji zakładaliśmy iż sukcesem będzie wynik w Polowie stawki i tak się stało z czego jestem zadowolony .