Udany start naszej „Edzi” na zawodach Puchary Swiata w Montemor-o-Velho

Edyta Dzieniszewska-Kierkla  oraz Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) w sobotę startowały w dwóch finałach na zawodach Pucharu Świata w portugalskiej miejscowości Montemor-o-Velho

Polki w Portugalii rywalizowały w dwójce na 200 oraz 500 metrów. Na pierwszym z dystansów w wyścigu eliminacyjnym zajęły trzecią pozycję, a to dało im awans bezpośrednio do finału. W wyścigu decydującym o medalach Dzieniszewska-Kierkla i Walczykiewicz zajęły drugie miejsce. Polki uległy minimalnie Austriaczkom Anie Lehaci i Viktorii Schwarz. Zwyciężczynie miały czas lepszy o 0,16 s.

Z kolei w zmaganiach na 500 metrów Dzieniszewska-Kierkla oraz Walczykiewicz w wyścigu eliminacyjnym zajęły trzecią pozycję i tym razem nie awansowały bezpośrednio do finału, lecz do półfinału. W półfinale Polki były pierwsze, z kolei w finale zajęły ósmą pozycję.

Na zawodach w Portugalii dobrze spisał się też Vincent Słomiński w C1 na 1000 metrów. Kanadyjkarz Stomilu Olsztyn zajął drugie miejsce w finale. Słomińskiego wyprzedził o 0,74 s Kanadyjczyk Mark Oldershaw – brązowy medalista z Londynu w tej konkurencji. Trzeci Francuz Mathieu Goubel stracił do Polaka ponad dwie sekundy.

W konkurencji K1 na 500 m piąta była Beata Mikołajczyk. Zwyciężyła srebrna (2014) i brązowa(2013) medalistka MŚ na tym dystansie Lisa Carrington z Nowej Zelandi