« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

W ostatnim meczy rundy jesiennej lider  wygrywa z naszą Sparta 0:3 .

Zakończyła się runda jesienna Podlaskiej IV ligi .W ostatnim meczu tej rundy  Sparta podejmowała u siebie lidera IV ligi Ruch Wysokie Mazowieckie. Sparta przegrała 0:3 tracąc wszystkie bramki w I połowie. Mecz mógł się podobać. W I połowie dominowali goście . Straciliśmy 3 bramki i jednego zawodnika który dostał czerwoną kartkę .

Druga połowa to bardziej mecz wyrównany. Graliśmy w osłabienie jak równym z równym . Cóż taka jest piłka .

Nasz przeciwnik Ruch Wysokie Mazowieckie  to drużyna która jeszcze niedawno grał a w III lidze  i ma jeden cel ponownie tam wrócić . Jako jedyni do Augustowa przyjechali  w dość licznym składzie dużym autokarem .  Oprócz zawodników,  trenera  w stadionie przy Tytoniowej zjawili się działacze klubu w tym Prezes Ruchu. Od niego mogliśmy się dowiedzieć,  iż Miasto Wysokie Mazowieckie daje na klub ponad 600 tys. złotych rocznie – tylko pozazdrościć.

A przed meczem na ich oficjalnej stronie można było przeczytać :

Przed nami 15, ostatnia już kolejka jesienna o mistrzostwo IV ligi podlaskiej. W sobotę 18 listopada 2017 roku o godzinie 12:00 MKS Ruch zmierzy się w Augustowie z tamtejszą Spartą.

Sparta w tabeli po 14. kolejkach zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Odniosła 5 zwycięstw, 6 razy zremisowała i poniosła 3 porażki, stosunek bramek 29-23.

Sparta podobnie jak Wigry II Suwałki nie zaznała u siebie w tej rundzie goryczy porażki. Odniosła bowiem 3 zwycięstwa i 3 razy zremisowała. W ostatniej kolejce zespół ten uległ na wyjeździe KS Wasilków 0-2.

Trenerem zespołu jest pan Karol Salik. Salik jeszcze w sezonie 2016/2017 był bramkarzem I-ligowych Wigier Suwałki, w których zaliczył kilka występów w lidze i pucharze Polski. Kadra zespołu to mieszanka młodości z rutyną. Obok bardzo młodych zawodników w Sparcie grają piłkarze bardzo doświadczeni, mający za sobą występy w III lidze, tacy jak: Mateusz Niedźwiecki, Piotr Chabasiński, Rafał HarasimŁukasz Sobolewski.

Mecz z Augustowem traktujemy jednak bez taryfy ulgowej i jak w każdym innym spotkaniu skoncentrowani zagramy o pełną pulę, czyli 3 punkty. To, że Sparta jest w tej rundzie niepokonana na własnym stadionie jest dla zawodników Ruchu tylko dodatkową mobilizacją.

Po  meczu   trener Sparty K.Salik  powiedział :

„Szybko stracona w 4 minucie  bramka ustawiła te spotkanie .Po straconej bramce chłopcy się nie załamali . Był fragment fajnej gry Sparty ale przydarzył się drugi błąd i tracimy drugą bramkę i w końcu przegrywamy ten mecz trzy zero. Jestem mimo wszystko zadowolony z chłopaków . Wyszliśmy na II połowę w dziesiątkę i mimo gry w osłabieniu chłopcy pokazali  iż potrafią   grać w piłkę . Stworzyliśmy dwie, trzy fajne sytuacje gdzie mogliśmy strzelić  bramkę a  wynik był otwarty  do końca meczu . Przegrywamy 3:0 z liderem . Nie możemy się porównywać organizacyjnie czy finansowo z tą drużyną  ale oczywiście pieniądze nie grają   na boisku tylko umiejętności i zaangażowanie  a ja wierze w swój zespół  i wierzę  iż po przeprowadzonej zimie te wyniki będą zdecydowanie lepsze . Wszyscy wiemy z jakimi problemami borykaliśmy się na  początku  tej rundy . Gdzieś to się prostuje i wychodzimy na prostą  i myślę iż ten trzon zespołu się wyklarował . Może będą niewielkie zmiany  ta  kadra pozostanie i być może uzupełnimy ją jednym ; dwoma zawodnikami  . Po przepracowanej dobrze zimie wierze iż ten zespół stać aby wygrywać z każdym w tej lidze.

Przy okazji spytaliśmy o podsumowanie rundy jesiennej . Oto co powiedział  nasz trener  :

„ Były różne momenty . Zaczęliśmy fajnie , były momenty słabsze, gdzie traciliśmy na swoim terenie niepotrzebnie punkty remisując drużynami z dołu tabeli . Dziś po raz pierwszy przegraliśmy na swoim boisku . Ale te remisy niestety zabrały nam trochę punktów . Ale mimo wszystko biorąc wszystko pod uwagę a szczególnie to co zastałem to jestem zadowolony chociaż mogło być tych punktów nieco więcej bo stać nas na to .

Najbliższe plany :

„ jeszcze przez najbliższy tydzień trenujemy . Roztrenowanie .Pożniej spotkamy się i na spokojnie omówimy rundę jesienną oraz  najważniejsze kto tu zostaje kto będzie chciał grać . Będziemy oczywiście szukali wzmocnień na dwóch trzech pozycjach . Później przerwa zimowa .Ponownie spotkamy się w styczniu  i wznowimy treningi  . Chcemy dobrze się przygotować szczególnie fizycznie bo w niektórych meczach  odstawaliśmy .Wielu naszych piłkarzy miało dużą przerwę – wrócili do drużyny po długiej przerwie bez treningu  i z marszu musieli wskoczyć do drużyny . Myślę iż poradziliśmy  sobie w miarę nieźle . Ale każdy zdaje sobie sprawę iż po dobrze przepracowanym sezonie zimowym może być zdecydowanie lepiej „

Rozmawiał K. Andruszkiewicz

sobota, 18 listopada, 2017 Aktualności, Piłka nożna
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków