W ostatnim meczy rundy jesiennej lider  wygrywa z naszą Sparta 0:3 .

Zakończyła się runda jesienna Podlaskiej IV ligi .W ostatnim meczu tej rundy  Sparta podejmowała u siebie lidera IV ligi Ruch Wysokie Mazowieckie. Sparta przegrała 0:3 tracąc wszystkie bramki w I połowie. Mecz mógł się podobać. W I połowie dominowali goście . Straciliśmy 3 bramki i jednego zawodnika który dostał czerwoną kartkę .

Druga połowa to bardziej mecz wyrównany. Graliśmy w osłabienie jak równym z równym . Cóż taka jest piłka .

Nasz przeciwnik Ruch Wysokie Mazowieckie  to drużyna która jeszcze niedawno grał a w III lidze  i ma jeden cel ponownie tam wrócić . Jako jedyni do Augustowa przyjechali  w dość licznym składzie dużym autokarem .  Oprócz zawodników,  trenera  w stadionie przy Tytoniowej zjawili się działacze klubu w tym Prezes Ruchu. Od niego mogliśmy się dowiedzieć,  iż Miasto Wysokie Mazowieckie daje na klub ponad 600 tys. złotych rocznie – tylko pozazdrościć.

A przed meczem na ich oficjalnej stronie można było przeczytać :

Przed nami 15, ostatnia już kolejka jesienna o mistrzostwo IV ligi podlaskiej. W sobotę 18 listopada 2017 roku o godzinie 12:00 MKS Ruch zmierzy się w Augustowie z tamtejszą Spartą.

Sparta w tabeli po 14. kolejkach zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Odniosła 5 zwycięstw, 6 razy zremisowała i poniosła 3 porażki, stosunek bramek 29-23.

Sparta podobnie jak Wigry II Suwałki nie zaznała u siebie w tej rundzie goryczy porażki. Odniosła bowiem 3 zwycięstwa i 3 razy zremisowała. W ostatniej kolejce zespół ten uległ na wyjeździe KS Wasilków 0-2.

Trenerem zespołu jest pan Karol Salik. Salik jeszcze w sezonie 2016/2017 był bramkarzem I-ligowych Wigier Suwałki, w których zaliczył kilka występów w lidze i pucharze Polski. Kadra zespołu to mieszanka młodości z rutyną. Obok bardzo młodych zawodników w Sparcie grają piłkarze bardzo doświadczeni, mający za sobą występy w III lidze, tacy jak: Mateusz Niedźwiecki, Piotr Chabasiński, Rafał HarasimŁukasz Sobolewski.

Mecz z Augustowem traktujemy jednak bez taryfy ulgowej i jak w każdym innym spotkaniu skoncentrowani zagramy o pełną pulę, czyli 3 punkty. To, że Sparta jest w tej rundzie niepokonana na własnym stadionie jest dla zawodników Ruchu tylko dodatkową mobilizacją.

Po  meczu   trener Sparty K.Salik  powiedział :

„Szybko stracona w 4 minucie  bramka ustawiła te spotkanie .Po straconej bramce chłopcy się nie załamali . Był fragment fajnej gry Sparty ale przydarzył się drugi błąd i tracimy drugą bramkę i w końcu przegrywamy ten mecz trzy zero. Jestem mimo wszystko zadowolony z chłopaków . Wyszliśmy na II połowę w dziesiątkę i mimo gry w osłabieniu chłopcy pokazali  iż potrafią   grać w piłkę . Stworzyliśmy dwie, trzy fajne sytuacje gdzie mogliśmy strzelić  bramkę a  wynik był otwarty  do końca meczu . Przegrywamy 3:0 z liderem . Nie możemy się porównywać organizacyjnie czy finansowo z tą drużyną  ale oczywiście pieniądze nie grają   na boisku tylko umiejętności i zaangażowanie  a ja wierze w swój zespół  i wierzę  iż po przeprowadzonej zimie te wyniki będą zdecydowanie lepsze . Wszyscy wiemy z jakimi problemami borykaliśmy się na  początku  tej rundy . Gdzieś to się prostuje i wychodzimy na prostą  i myślę iż ten trzon zespołu się wyklarował . Może będą niewielkie zmiany  ta  kadra pozostanie i być może uzupełnimy ją jednym ; dwoma zawodnikami  . Po przepracowanej dobrze zimie wierze iż ten zespół stać aby wygrywać z każdym w tej lidze.

Przy okazji spytaliśmy o podsumowanie rundy jesiennej . Oto co powiedział  nasz trener  :

„ Były różne momenty . Zaczęliśmy fajnie , były momenty słabsze, gdzie traciliśmy na swoim terenie niepotrzebnie punkty remisując drużynami z dołu tabeli . Dziś po raz pierwszy przegraliśmy na swoim boisku . Ale te remisy niestety zabrały nam trochę punktów . Ale mimo wszystko biorąc wszystko pod uwagę a szczególnie to co zastałem to jestem zadowolony chociaż mogło być tych punktów nieco więcej bo stać nas na to .

Najbliższe plany :

„ jeszcze przez najbliższy tydzień trenujemy . Roztrenowanie .Pożniej spotkamy się i na spokojnie omówimy rundę jesienną oraz  najważniejsze kto tu zostaje kto będzie chciał grać . Będziemy oczywiście szukali wzmocnień na dwóch trzech pozycjach . Później przerwa zimowa .Ponownie spotkamy się w styczniu  i wznowimy treningi  . Chcemy dobrze się przygotować szczególnie fizycznie bo w niektórych meczach  odstawaliśmy .Wielu naszych piłkarzy miało dużą przerwę – wrócili do drużyny po długiej przerwie bez treningu  i z marszu musieli wskoczyć do drużyny . Myślę iż poradziliśmy  sobie w miarę nieźle . Ale każdy zdaje sobie sprawę iż po dobrze przepracowanym sezonie zimowym może być zdecydowanie lepiej „