WYNIKI NARCIARZY WODNYCH W 2018 R.

Zawodnicy sekcji nart wodnych zdobyli łącznie 47 medali, w tym: 23 złote, 14 srebrnych i 10 brązowych.

Kamil Borysewicz i Maja Piątek zostali powołani do kadry Polski w narciarstwie wodnym.

I tak :

W dniach 16-17.06.2018 r. w Augustowie odbyły się po raz pierwszy  Międzynarodowe zawody w slalomie na nartach wodnych Baltic Cup I

1. Erwin Zawadzki

W dniach 13-14.07.2018 r. w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym w slalomie za motorówką

W kategorii U 14 dziewcząt Maja Piątek – złoty medal, w kategorii kobiet – 4 miejsce.

W kategorii U 14 chłopców Igor Domaszewski – srebrny medal, Antoni Olszewski – 5 miejsce, Karol Wnukowski – 6 m.

W kategorii open mężczyźni Kamil Borysewicz – złoty medal, Erwin Zawadzki – 6 miejsce, Igor Domaszewski – 16 m.

W dniu 15.07.2018 r. w Augustowie odbył się Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup – Memoriał Zygmunta Kowalika

W zawodach startowali głównie zawodnicy augustowskich klubów. Wyniki zawodników Sparty:

U 14 chłopcy Igor Domaszewski złoty medal, Jakub Karpiński – srebrny, Karol Wnukowski – brązowy, Antoni Olszewski – 4 miejsce. W kategorii open mężczyżni Kamil Borysewicz – złoty medal, Erwin Zawadzki – srebrny (Konrad Zawadzki – MOS – brązowy medal).

W kategorii open kobiet Maja Piątek – srebrny medal.

W 21-22.07.2018 r.  w Żninie  odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach na nartach wodnych za motorówką.

Maja Piątek zdobyła złoty medal w skokach w kategorii U14, brązowy w kategorii Open kobiet. W kategorii U 14 chłopców Jakub Karpiński zajął 3 miejsce, Karol Wnukowski 4 m., Olszewski Antoni 6 m. W kategorii Open mężczyzn Kamil Borysewicz zdobył złoty medal z wynikiem 48,2 m, Erwin Zawadzki  srebrny medal z wynikiem 44,2 m.

Mistrzostwa Polski  w Narciarstwie Wodnym za motorówką Open w Jaworznie w dniach 28 – 29.07.2018 r.

Wyniki  zawodników AKS Sparta:

W kategorii U 14  dziewcząt Mistrzyni Polski Maja Piątek – 3 złote medale, wygrała we wszystkich konkurencjach.

Kategoria Open kobiet Maja Piątek w skokach brązowy medal, w slalomie 4 miejsce,  jazda figurowa 4 miejsce.

W kategorii Open mężczyźni w slalomie Kamil Borysewicz zdobył złoty medal, Erwin Zawadzki -6 miejsce, Igor Domaszewski – 16 miejsce. W kategorii open w skokach Kamil Borysewicz złoty medal, Erwin Zawadzki srebrny medal. Kategoria jazda figurowa mężczyźni Kamil Borysewicz 7 miejsce, Erwin Zawadzki 11 m., Igor Domaszewski – 12 m.

Łączna klasyfikacja indywidualna w kategorii Open – mężczyźni ( slalom, tricks, skoki )

Mistrz Polski – Kamil Borysewicz Sparta Augustów

Brązowy medal Erwin Zawadzki Sparta Augustów

W kategorii U 14 chłopców w slalomie Igor Domaszewski srebrny medal, Antoni Olszewski 5 miejsce, Karol Wnukowski – 6 m. W kategorii jazda figurowa Igor Domaszewski srebrny medal, Karol Wnukowski 8 m., Antoni Olszewski 9 miejsce. W kategorii soki Jakub Karpiński brązowy medal, Karol Wnukowski 4 m., Antoni Olszewski 6 miejsce.

Klub AKS Sparta zajął drugie miejsce w łącznej klasyfikacji.

W ośrodku WOSiR  Szelment  w dniach 30-31.08.2018 r. toczyła się rywalizacja w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Medale rozdano we wszystkich trzech konkurencjach (jazda figurowa, skoki, slalom) oraz w trójkombinacji. Zawodnicy Sparty zdobyli 10 medali, w tym 5 złote, 3 srebrne, 2 brązowe.

5. Jakub Rutkowski

Również w Szelmencie w dniach 31.08.2018r. – 02.09.2018 r. odbyły się zawody Grand Prix Puchar Europy.

Zawodniczka Sparty Maja Piątek zajęła 3 miejsce w kategorii U15 w konkurencjach slalom i tójkombinacja, w skokach zdobyła złoty medal. Kamil Borysewicz w kategorii Open mężczyźni w slalomie zdobył złoty medal, w skokach brązowy i 4  miejsce w jeździe figurowej.

Mistrzostwa Świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem w miejscowości Dniepro na Ukrainie 20-23.09.2018 r.

Kamil Borysewicz został Wicemistrzem Świata z wynikiem 64,40 m.

W dniach 22-23.09.2018 r. odbyły się zawody Spolana Cup w Czechach.

Zawodniczki Sparty w kategorii kobiet w slalomie (startowały razem wszystkie zawodniczki z różnych kategorii wiekowych) zajęły: Maja Piątek – 9 miejsce, Gabriela Koszycka 11 m., w jeździe figurowej Maja Piątek – 11 m., Gabriela Koszycka – 14 m., natomiast w skokach Maja Piątek – 1 m., Gabriela Koszycka 4 miejsce.

W kategorii mężczyzn w slalomie (analogicznie – wszystkie kategorie wiekowe łącznie) Krzysztof Sobecki – 7 miejsce, Jakub Rutkowski 10 m., Igor Domaszewski 11 m., Jakub Karpinski 14 m, Karol Wnukowski 16 m., Antoni Olszewski – 17 m. W jeździe figurowej Igor Domaszewski 9 miejsce, Krzysztof Sobecki – 12 m., Jakub Karpiński i Antoni Olszewski – 15 m., natomiast w skokach Krzysztof Sobecki – 1 miejsce, Igor Domaszewski – 5 miejsce, Jakub Karpiński – 7 m., Karol Wnukowski – 8 m., Antoni Olszewski – 9 miejsce.

Ekipa Sparty drużynowo zajęła 3 miejsce.