Wyniki naszych zawodników z Mistrzostw Polski w kajakarstwie – Poznań 31maj-1 czerwca.

Zakończone właśnie w Poznaniu  mistrzostwa były jednocześnie sprawdzianem i eliminacją do kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata .

Jak wypadli zawodnicy Sparty? – całkiem dobrze . Startowała niezbyt liczna ekipa  Sparty  A .oto  ich wyniki :

Edyta Dzieniszewska : Srebrny medal w K1 1000 m oraz IV miejsce w K1 500 i V miejsce w K1200

Po  tych mistrzostwach Edyta powiedziała iż jest zadowolona ze swoich wyników. Z kolei jej klubowy trener Jurek Grąbczewski stwierdził: iż zabrakło kilku dni treningu na przestawienie się Edyty z dwójki i czwórki w której ostatnio głownie pływała ( wszystkie trzy edycje zawodów  Pucharu Świata) na jedynkę Teraz Edytę czekają Mistrzostwa Europy w Niemczech i Świata w Moskwie.

10301369_747406281947495_4890421153585228282_n10172835_747406218614168_1976083470164312282_n

Dużą niespodziankę  w wyścigu K2 200 sprawili inni zawodnicy Sparty  Andrzej Markiewicz i Marcel Andziak . W silnej obsadzie w biegu finałowym o włos przegrali brązowy medal i ostatecznie zajęli IV miejsce.  Z kolei w sztafecie na 200 metrów zawodnicy Sparty zajęli  VII miejsce . Spartę reprezentowali : Andrzej Markiewicz, Emil Hrynko , Marcel Andziak i Karol Garbacz.

Brawo Edyta , brawo chłopcy.

Informacyjnie Augustowianin Marek Twardowski reprezentujący białostocki klub zajał  IX miejsce w finałowym biegi k1 500