« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Wyniki Pucharu Świata w kajakarstwie na torze regatowym Malta

Na Torze Regatowym Malta zakończył się Puchar Świata w kajakarstwie, który od piątku odbywał się w Poznaniu.  W imprezie startowały ekipy z 30 państwa w tym wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich  w Londynie . Gwiazdą była m.in.  Mistrzyni Olimpijska Lisa Carrington  z NZL  ale tez  można było zobaczy wiel u innych sławnych i utytułowanych kajakarzy i kanadyjkarzy. Swoja obecności zaszczycił zawody m.inn Prezydent Światowej Federacji Kajakowej i jednocześnie Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Pan Jose Perurena Lopez .W niedzielę w  ostatnim dniu imprezy sześć polskich osad stanęło na podium w tym co bardzo cieszy nasza czwórka kobiet z Edyta Dzieniszewska . ( na zdjęciach medaliści K4-500 z nasza Edytą oraz zwycięzcy

K1 200   Mark De Jonge (Kanada) , Tom Liebscher (Niemcy) , Oleg Charitonow (Rosja) 

IMG_2608logo_WORLD_CUP_2013IMG_2602

Wyniki :
Kobiety

K1 200 m
1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia) 42,685
2. Marta Walczykiewicz (Polska) 43,381
3. Karolina Naja (Polska) 43,517

C1 200 m
1. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada) 52,496
2. Maria Kozakowa (Rosja) 54,200
3. Irina Andriejewa (Rosja) 55,412

K2 200 m
1. Niemcy (Franziska Weber, Tina Dietze) 39,713
2. Niemcy (Sabrina Hhering, Debora Niche) 41,177
3. Kanada (Genevieve Beauchesne-Sevigny, Kathleen Fraser) 41,257

5. Polska (Agnieszka Kowalczyk, Ewelina Wojnarowska) 41,521

C2 500 m
1. Kanada (Laurence Vincent-Lapointe, Sara-Jane Caumartin) 2.14,771
2. Rosja (Natalia Marasanowa, Anastasia Ganina) 2.18,523
3. Rosja (Irina Andriejewa, Jekaterina Petrowa) 2.21,119

K4 500 m
1. Niemcy (Franziska Weber, Verena Hantl, Katrin Wagner-Augustin, Tina Dietze) 1.38,898
2. Polska (Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska, Magdalena Krukowska) 1.39,578
3. Kanada (Genevieve Beauchesne-Sevigny, Emilie Fournel, Kathleen Fraser, Una Lounder) 1.42,734

7. Polska (Joanna Bruska, Aleksandra Górna, Sara Jasińska, Martyna Lisiecka) 1.46,726

K1 5000 m
1. Teneale Hatton (Nowa Zelandia) 22.01,362
2. Emilie Fournel (Kanada) 22.02,850
3. Bridgitte Hartley (RPA) 22.28,182

Mężczyźni:

K1 200 m
1. Mark De Jonge (Kanada) 36,643
2. Tom Liebscher (Niemcy) 36,787
3. Oleg Charitonow (Rosja) 36,827

5. Denis Ambroziak (Polska) 37,619
8. Marek Twardowski (Polska) 39,707

C1 200 m

1. Jevgenij Shuklin (Litwa) 42,387
2. Stefan Kiraj (Niemcy) 42,906
3. Aleksiej Korowaszkow (Rosja) 43,154

13. (4. miejsce w finale B) Michał Łubniewski (Polska) 45,677
14. (5. miejsce w finale B) Mariusz Ruczyński (Polska) 45,945

 

K2 200 m
1. Rosja (Juri Potrigaj, Aleksander Djaczenko) 32,786
2. Niemcy (Ronald Rauhe, Jonas Ems) 33,478
3. Szwecja (Erik Svensson, Christian Svanqvist) 33,694

8. Polska (Sebastian Szypuła, Dawid Putto) 34,074
11. (2 miejsce w finale B) Polska (Piotr Mazur, Grzegorz Bierzało) 35,848

C2 200 m
1. Brazylia (Erlon Souza Silva, Ronilson De Oliveira) 39,879
2. Kanada (Pierre-Luc Laliberte,Gabriel Beauchesne-Sevigny) 39,963
3. Polska (Michał Łubniewski, Daniel Pośpiech) 40,059

7. Polska (Mariusz Kruk, Michał Kudła) 41,743

K1 500 m
1. Rene Holten Poulsen (Dania) 1.46,950
2. Paweł Szandrach (Polska) 1.48,058
3. Wiktor Andriuszkin (Rosja) 1.48,210

8. Marek Twardowski (Polska) 1.51,142

C1 500 m
1. Isaquias Dos Santos (Brazylia) 1.57,674
2. Mathieu Goubel (Francja) 1.58,162
3. Kirył Szamszurin (Rosja) 1.59,774
4. Marcin Grzybowski (Polska) 1.59,986

K2 500 m

1. Francja (Morgan Joncour, Etienne Hubert) 1.35,088
2. Kazachstan (Aleksiej Diergunow, Jewgenij Aleksiejew) 1.35,424
3. Kanada (Adam Van Koeverden, Brady Reardon) 1.35,912

14. (5 miejsce w finale B) Polska (Rafał Maroń, Arkadiusz Krajewski) 1.41,596
16. (7 miejsce w finale B) Polska (Piottr Mazur, Grzegorz Bierzało) 1.42,200

C2 500 m

1. Rosja (Aleksiej Korowaszkow, Ilja Pierwuchin) 1.48,944
2. Brazylia (Erlon Souza Silva, Ronilson De Oliveira) 1.48,944
3. Polska (Tomasz Kaczor, Vincent Słomiński) 1.49,564

6. Polska (Mariusz Kruk, Michał Kudła) 1.51,852

K1 5000 m
1. Ken Wallace (Australia) 19.50,988
2. Oleg Jurenia (Białoruś) 19.51,574
3. Daniel Dal-Bo (Argentyna) 19.57,478

9. Arkadiusz Krajewski (Polska) 20.39,102

C1 5000 m
1. Gabriel Beauchesne-Sevigny (Kanada) 22.48,162
2. Isaquias Dos Santos (Brazylia) 22.58,070
3. Peter Kretschmer (Niemcy) 23.00,686

8. Bartosz Dubiak (Polska) 24.08,538

 

poniedziałek, Czerwiec 3rd, 2013 Aktualności, Kajakarstwo