« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Wyścig w Rouen .

Tradycyjnie już w dniach 1 -2 Maja br  w Rouen odbywa się pierwsza eliminacja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych  24 godzinny wyścig na bardzo trudnej trasie w centrum Rouen we Francji. Przypominamy, iż finał odbędzie  się w Augustowie w dniach 11-12 lipca na jez. Necko.

W tegorocznej edycji  w Rouen wystartowało 30 zespołów. W tym jeden Polski – łódź teamu Balt Yacht,  ale bez Bartka Marszałka a z 4 osobowa ekipą z Łotwy . Niestety na 9 okrążeniu łódź kierowana przez  Atisa Slatkierisa miała wypadek i jej dalszy start przynajmniej w Rouen jest mało prawdopodobny. Aktualnie,  co jest pewną sensacja prowadzi łódź teamu rosyjskiego New Star 1 – 547 okrążeni a za sterami m.inn  z Alexem Carellą 3 krotny Mistrz Swiata F1H20 a obecnie srebrny medalista . Na drugim miejscu znajduje się Team Nollet z aktualnym Mistrzem Swiata wodnej formuły F1 Philippem Chiappe ( 544 okrążeń )   Na trzecim Navikart Rancing – 537 okrążeń. Kolejne miejsca zajmują teamy dobrze znane ze startów w Augustowie

Wyniki można śledzić na oficjalnej stronie

http:  //www.24heuresrouen.com/resultats-2015-temps-reels-i9930

Na zawodach jest specjalny wysłannik Sparty, który ma za zadanie sciagnięcie jak największej liczby ekip na finalowe wyścigi w Augustowie.

image rouen

sobota, 2 maja, 2015 Aktualności, Necko Endurance