Za nami Grand Prix of Poland UIM F2 World Championship

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek i zmian. O godz.16 .00  kibice którzy tłumnie przybyli na wyścig ,   łodzie ustawione  i gotowe do startu Grand Prix of Poland UIM F2 World Championship ale niestety warunki pogodowe wszystko zmieniają .

Na godzinę przed wyścigiem  nad Augustowem prawdziwy armagedon  – burza , silny wiatr i deszcz. A po burzy powinien przyjść spokój ale nie tym razem . Wieje silny wiatr a dla lekkich łodzi jest to bardzo niebezpieczne . W związku z tym decyzją komisji sędziowskiej ( UIM )   i dyrektora zawodów Pelle Larsona ze Szwecji  start do Grand Prix Polski Formuły 2 na jeziorze Necko w Augustowie zaplanowany na godz. 16:00 przełożono na godz. 18:00. O 18 znowu wiatr nie pozwolił na rozegranie wyścigu. Wyścig  ponownie został przełożony. Ostatecznie  o  godz. 19:00 wyścig odbył się ale nieco inaczej . Nie było startu  bardzo widowiskowego czyli  wszystkich łodzi z pomostu ale  wg wyników „pole position”  start z „ marszu „czyli w trakcie uformowanego okrążenia .

Wyścig trwał 40 okrążeń a ostateczne wyniki były niespodzianką . Pewny faworyt startujący z pierwszego miejsca Rashed Al. Qemzi z teamu Abu Dhabi nie kończy wyścigu a wygrywa Niemiec Stefan Hagi. Drugie miejsce zajmuje Mansoor Al.  Mansorii z zespołu Abu Dhabi ( UAE) a trzecie miejsce zajmuje Norweg Tobias Munthe-Kaas . Bartek Marszałek po niezbyt udanych kwalifikacjach , gdzie zajął 13 miejsce stanął na wysokości zadania i ostatecznie zajął IX miejsce .

Wyniki biegu głównego :

Oto komplet  wszystkich wyników wyników

RS_Full set of Race Results – 2022 UIM WC F2 R1 Augustow (POL)

W trakcie zawodów miał miejsce incydent rzadko spotykany na tego typu zawodach- zapaliła się  brytyjska łódź numer 4 z pilotem Collinem Jelfem. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie ale dzięki naszym strażakom szybko pożar ugaszono – brawo.