Po 18 latach złoty Medal Sparty na Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym

W Poznaniu trwają 83 Mistrzostwa Polski  Seniorów w Sprincie Kajakowym . Sobota była bardzo udana dla reprezentantów Sparty .

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobyła w wyścigu K4 1000 m nasza osada w składzie:

Adam Wysocki

Karol Garbacz

Patryk Grygo

Marcin Garbacz

Z kolei  w wyścigu dwójek na 1000 m ( K2 1000 )   III miejsce i brązowy medal  zdobyli :

Karol Garbacz – Adam Wysocki .

W wyścigu K2 500 m osada Sparty w składzie Garbacz – Wysocki była czwarta . Te same miejsce czwarte w K4 500 m zajęła nasza osada w skaldzie Patryk Grygo –Karol Garbacz – Mikołaj Walulik – Marcin Garbacz .

Tak wiec   Sparta ponownie  ma na swym koncie złoty medal Mistrzostw Polski seniorów.

Tak wiec  Sparta ponownie  ma na swym koncie złoty medal Mistrzostw Polski seniorów. Przez ostatnie lata Edyta Dzieniszewska zdobywała medale Mistrzostw Polski seniorów. Jeśli chodzi o mężczyzn to ostatni złoty medal seniorów  zdobyli wspólnie Adam Wysocki i Marek Twardowski w 2010 roku. Warto podkreślić,  iż do startu w Mistrzostwach Polski  Karola Garbacza, Patryka Grygo i Marcina Garbacza przygotowywał Andrzej Siemion .