« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek wystartuje w Rouen

Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych – 24 godzinny wyścig w Rouen z  z udziałem zespołu  B. Marszałka.  Przez 3 dni, od 18 maja w Rouen będą rozgrywały się pierwsze eliminacje wyścigów łodzi wytrzymałościowych, 24 Heures Motonautiques de Rouen 2013. Będą to jubileuszowe, po raz 50 rozgrywane wyścigi 24-godzinne w Rouen.

W tym roku po raz pierwszy wśród startujących zespołów pojawi się załoga z Polski.
Balt Yacht Team to spełnienie marzeń wielu osób zaangażowanych w wyścigi wytrzymałościowe Necko Endurance organizowane od lat w Augustowie.  Augustowski Klub Sportowy Sparta od początku jest głównym organizatorem tej imprezy nad Neckiem . A  Balt Yacht Team od początku uczestniczy w tych zawodach, jednak nawet zdobywając dobrą pozycję końcową, nie mógł liczyć na podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Aby mieć szansę na podium konieczne było uczestnictwo w zawodach w Rouen.
Sponsorem tytularnym zespołu jest stocznia Balt Yacht z Augustowa, której właściciel, Pan Benedykt Kozłowski już od dobrych trzech lat wspominał, że chciałby zobaczyć swój bolid na starcie zawodów we Francji. Drugim marzycielem był Pan Atis Slakteris z Łotwy, który marzył o tych zawodach niemal od dzieciństwa. W końcu zapadła długo oczekiwana decyzja, zespół Balt Yacht wystartuje na jubileuszowej imprezie w Rouen. Załogę  specjalnie do tego startu przygotowanej łodzi Baba Racing będą stanowili czterej sternicy, którzy będą zmieniali się po określonym wcześniej czasie spędzonym za sterami.

Zespół to :

  1. Bartłomiej Marszałek, którego w Polsce przedstawiać nie trzeba,
  2. Stanisław Kurtsenowski (Rosja), zawodnik F1H2O zajmujący 9 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012,
  3. Uvis Slakteris (Łotwa), zawodnik Formuły 2 zajmujący 3 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012
  4. Atis Slakteris (Łotwa), najmniej doświadczony ale największy pasjonat tych zawodów, dla którego start będzie realizacją dziecięcego snu.

Balt Yacht Team wystartuje w kategorii 2000.
Drugą eliminacją i zarazem finałowym wyścigiem tegorocznych zawodów będzie wyścig Necko Endurance, który odbędzie się 13 i 14 lipca w Augustowie. Przy dobrym przygotowaniu i odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć załogę Balt Yacht Team na podium Mistrzostw Świata I tego im życzymy.

Rouen 2013

A już teraz zapraszamy do Augustowa na finałowy wyścig Necko Endurance 2013.

Arek Rejs / Krzysztof Andruszkiewicz

środa, 1 maja, 2013 Aktualności, Necko Endurance
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków