« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek wystartuje w Rouen

Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych – 24 godzinny wyścig w Rouen z  z udziałem zespołu  B. Marszałka.  Przez 3 dni, od 18 maja w Rouen będą rozgrywały się pierwsze eliminacje wyścigów łodzi wytrzymałościowych, 24 Heures Motonautiques de Rouen 2013. Będą to jubileuszowe, po raz 50 rozgrywane wyścigi 24-godzinne w Rouen.

W tym roku po raz pierwszy wśród startujących zespołów pojawi się załoga z Polski.
Balt Yacht Team to spełnienie marzeń wielu osób zaangażowanych w wyścigi wytrzymałościowe Necko Endurance organizowane od lat w Augustowie.  Augustowski Klub Sportowy Sparta od początku jest głównym organizatorem tej imprezy nad Neckiem . A  Balt Yacht Team od początku uczestniczy w tych zawodach, jednak nawet zdobywając dobrą pozycję końcową, nie mógł liczyć na podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Aby mieć szansę na podium konieczne było uczestnictwo w zawodach w Rouen.
Sponsorem tytularnym zespołu jest stocznia Balt Yacht z Augustowa, której właściciel, Pan Benedykt Kozłowski już od dobrych trzech lat wspominał, że chciałby zobaczyć swój bolid na starcie zawodów we Francji. Drugim marzycielem był Pan Atis Slakteris z Łotwy, który marzył o tych zawodach niemal od dzieciństwa. W końcu zapadła długo oczekiwana decyzja, zespół Balt Yacht wystartuje na jubileuszowej imprezie w Rouen. Załogę  specjalnie do tego startu przygotowanej łodzi Baba Racing będą stanowili czterej sternicy, którzy będą zmieniali się po określonym wcześniej czasie spędzonym za sterami.

Zespół to :

  1. Bartłomiej Marszałek, którego w Polsce przedstawiać nie trzeba,
  2. Stanisław Kurtsenowski (Rosja), zawodnik F1H2O zajmujący 9 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012,
  3. Uvis Slakteris (Łotwa), zawodnik Formuły 2 zajmujący 3 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012
  4. Atis Slakteris (Łotwa), najmniej doświadczony ale największy pasjonat tych zawodów, dla którego start będzie realizacją dziecięcego snu.

Balt Yacht Team wystartuje w kategorii 2000.
Drugą eliminacją i zarazem finałowym wyścigiem tegorocznych zawodów będzie wyścig Necko Endurance, który odbędzie się 13 i 14 lipca w Augustowie. Przy dobrym przygotowaniu i odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć załogę Balt Yacht Team na podium Mistrzostw Świata I tego im życzymy.

Rouen 2013

A już teraz zapraszamy do Augustowa na finałowy wyścig Necko Endurance 2013.

Arek Rejs / Krzysztof Andruszkiewicz

środa, 1 maja, 2013 Aktualności, Necko Endurance