« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Edyta Dzieniszewska – „ A będzie jeszcze lepiej” wywiad z nasza zawodniczką

IMG_2907 IMG_2909

Na zdjęciach Edyta ze zdobytymi medalami MŚ w Duisburgu. Autor K. Andruszkiewicz

Rozmowa z  naszą   srebrną i brązową medalistką MŚ w kajakarstwie- czołową kajakarką Polski  i zawodniczką Sparty Augustów.

( K.A. ) Zakończył się sezon startów w 2012 roku  . Proszę  powiedz jaki to był rok dla Ciebie ?

( E.D)  Bardzo pozytywny ze wspaniałym zakończeniem; dwoma medalami Mistrzostw Świata. Ogólnie cały rok przepracowany bardzo mocno i rzetelnie i dało to efekt  tymi dwoma końcowymi medalami . Ale wcześniej w sezonie pokazywałam wysoki poziom . Z każdych zawodów przywoziłam medale . Czy to były Puchary Świata , czy Mistrzostwa Polski , eliminacje kadry  czy też Akademickie Mistrzostwa Świata . Więc ten poziom w całym roku był bardzo wysoki. I cieszy bardzo –  są  medale; jest wynik . I daje to motywacje na kolejny rok  i kolejną pracę .

( K.A) Proszę przypomnij te najlepsze rezultaty z Twoich tegorocznych startów ?

( E.D) Przede wszystkim dwa medale z najważniejszej tegorocznej imprezy czyli Mistrzostw Świata ( K1 1000 brąz i sztafeta 4×200  srebro ) , IV miejsce na 500 m w czwórce też jest dobrym wynikiem aczkolwiek  liczyliśmy na trochę więcej  ale to ważne,  gdyż ten dystans jest dyscypliną olimpijską. Mało zabrakło , może coś troszkę mogłoby być lepiej  ale taki jest sport . My walczyłyśmy i zrobiłyśmy wszystko ,  stać nas było na IV miejsce . Puchary Świata  z których przywoziłam złoto , srebro. Akademickie Mistrzostwa Świata ma jedynce   500 m  srebrny medal . Ten medal  cieszy gdyż jest to dystans olimpijski . Cały sezon był bardzo fajny . Wszystkie starty pokazywały, że jestem w dobrej dyspozycji . Jest jeszcze dużo roboty i pracy  przede mną i to należy wykorzystać a będzie jeszcze lepiej .

(K.A) Edyta dwa lata temu miałaś poważne problemy zdrowotne.  Operacja kręgosłupa po niej okres przerwy i wróciłaś do kadry ..?

( E.D) To tym bardziej cieszy. W 2011 roku miałam tą operację .  Później próbowaliśmy wrócić na rok igrzysk . Trenowałam ciężko ale to nie było to . To było za wcześnie to był za krótki okres po operacji , ciężko było i zabrakło tego czasu żeby rozkręcić się na igrzyska. Rok przepadł .  A w tym roku tak naprawdę na 100% trenowałam. Dało to efekt  bardzo dobrymi wynikami. Było widać,  iż po operacji nie ma już śladu -jestem w pełni sprawna i trzeba po prostu ostro trenować. I wyszło ; było widać,  iż jest ten potencjał  tylko brakowało właśnie  tego czasu i treningu . Szkoda że to wyszło rok później po igrzyskach a nie rok wcześniej   ale taki jest sport  i trzeba dalej trenować. Kolejne igrzyska przed nami wiec myślę,  iż  akurat te trzy lata pracy zaowocują na kolejnych igrzyskach .

( K.A) Przeszłaś cały cykl szkoleń kadry  byłaś  praktycznie cały czas na zgrupowaniach kadry  pod opieką trenera kadry . Czy coś nowego wyszło  z tych treningów  ?

( E.D) Na pewno każdy trener ma swoją  koncepcję  i inny sposób treningu – pływania na kajaku czy robienia w siłowni ? Trener kadry ma nieco inna koncepcję niż tutaj w Augustowie mój trener klubowy . Aczkolwiek  nie ukrywam,  iż zmiana tej koncepcji  tej klubowej na „kadrową” bardzo dobrze na mnie wpłynęła. Dało mi to jeszcze większy postęp w kajaku , ja jestem zadowolona  Z trenerem kadry   dogadaliśmy i dotarliśmy się .  Treningi mi bardzo odpowiadają; tym bardziej gdy widzę iż jest postęp i to bardziej motywuje. Jest fajnie,  gdy trener wie jak mamy dążyć do tego złotego  medalu . Też osiągnął z dziewczynami bardzo dużo . Zdobył medal olimpijski, czyli ma poukładane w głowie . Wie jak do tego dążyć . Więc trzeba mu zaufać i iść ta droga.

( K.A) Masz pewne miejsce w kadrze ale czy Twoje aspiracje to jedynka czy tez dwójka , czwórka .?

( E.D) Nie myślę tak i przed sezonem. Nie ustawiam się w dwójce czy czwórce. Myślę,  iż trzeba być najmocniejszym  na jedynce i to jest najważniejsze  Stanąć w tory własnie  na eliminacjach, pokazać się z jak najlepszej strony na jedynce.Fajnie byłoby wygrać  na jedynce . Spróbować tą jedynkach na jakiś zawodach . Trochę gdzieś tą jedynkę pływałam  W tym roku trochę próbowałam w dystansach nie olimpijskich  i gdzieś ta  500-stke raz i drugi  a efekty były w miarę dobre. Dlatego myślę jak bym jeszcze trochę popracowała to na niektórych pozycjach to ta jedynka byłaby  całkiem możliwa. Wysoki poziom na jedynce umożliwi mi dobrą pozycję w jakiś osadach w kadrze.

( K.A) Cóż sezon za Tobą i co teraz?

( E.D) W końcu wolne. Drugi dzień wakacji  i mam nadzieje iż pogoda jeszcze mi dopisze żeby troszkę odpocząć i odstresować  się , naładować akumulatory  bo kolejny rok przed nami  i czeka mnie ciężka praca  i wyjazdy więc trzeba naprawdę bardzo dobrze odpocząć . Myślę iż tak z miesiąc czasu to na pewno lenistwa chociaż rower, basen czy nawet kajak z  chłopakami  z klubu tak aby trochę się poruszać. Dużo relaksu , odpoczynku odstresowania i naładowania akumulatorów

( K. A)   Dziękuje za rozmowę i jeszcze raz gratuluję sukcesów. Życzę   tego odpoczynku  i nie zapominaj,  iż kolejny sezon przed Tobą.

( E.D )O tym właśnie trzeba pamiętać. To jest sport i cały rok trzeba być tym sportowcem. Nie można tak sobie zamknąć drzwi i wyjść tam gdzieś . To trzeba myśleć cały czas.

Rozmawiał  K. Andruszkiewicz 

 

środa, 4 września, 2013 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków