« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Edyta Dzieniszewska nasza czołowa zawodniczka o sobie i nie tylko …

 

Ze zgrupowania w Jakuszycach specjalnie dla nas Edyta Dzieniszewska w rozmowie z K. Andruszkiewiczem

1.  Edyta powiedz nam coś o sobie…

Nazywam się Edyta Dzieniszewka. Jestem zawodniczką Augustowskiego Klubu Sportowego SPARTA. Trenuję w tym klubie od 1998 roku, pod okiem Trenera Jerzego Grąbczewskiego. Kajakarstwo jest dla mnie czymś więcej jak tylko pasją, dlatego poświęcam mu większość swojego czasu. Oczywiście kajakarstwo to nie jedyny sport jaki lubię. Interesuję się większością dyscyplin sportowych, lubię oglądać sport w telewizji  oraz kibicować na żywo w różnego rodzaju imprezach sportowych. Później w wolnym czasie próbuję swoich umiejętności i fajnie się przy tym bawię. Moim właśnie ulubionym sportem po kajakarstwie jest koszykówka w którą wraz ze znajomymi bardzo lubię grać w wolnym  czasie. Moim hobby oprócz sportu jest muzyka i film. Muzyka – od pop, dance po muzykę klasyczną.

A wszystko w  większości  zależy od miejsca w którym jestem, co robię i jaki mam nastrój 🙂 . Film – również.  Lubię większość gatunków. Dobry film lub wspólne wyjścia z najbliższymi do kina to coś, co zawsze pozwala mi się zrelaksować i milutko spędzać czas. Lubię również z najbliższymi wspólne spacery po pięknych Augustowskich bulwarach i okolicach , co również zawsze poprawia mi nastrój 🙂

2. Dlaczego kajaki – powiedz nam jak to się zaczęło?

Przygoda z kajakarstwem w moim życiu zaczęła się trochę przypadkiem. Na koniec szóstej klasy szkoły podstawowej byłam na spływie kajakami turystycznymi. Jednym z opiekunów był wtedy Jerzy Grąbczewski, mój trener klubowy, który po prostu „wypatrzył” mnie z tłumu i zachęcił abym przyszła i spróbowała kajakarstwa wyczynowego. Oczywiście sport od dziecka nie był mi obcy a raczej zawsze do niego mnie ciągnęło dlatego poszłam, spróbowałam i zostałam do dzis 🙂

3.  Ile dni w roku spędzasz poza domem?

Trenując razem z kadrą narodową większość roku spędzam poza domem. Jest to ok 280 dni spędzonych na zgrupowaniach i zawodach.

4. Edyta minął 2013-rok dla Ciebie chyba udany?

Rok 2013 był dla mnie bardzo udany. Najlepszy z dotychczasowych. Z każdych zawodów wracałam z medalami. Najważniejsze to oczywiście srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata oraz srebrny i brązowy medal z Uniwersjady. Cały rok był pełen pozytywnych emocji i wniosków z zawodów.

5. Czy problemy zdrowotne masz już za sobą?

Tak, problemy zdrowotne po raz kolejny mam za sobą. Od operacji mineły już ponad trzy miesiące. Trenuję z kadrą narodową.  Byłam już na trzech zgrupowaniach i obecnie jestem na kolejnym. Wykonuję 95% zaplanowanych treningów, pod stałą kontrolą fizjoterapeuty i trenera kadry.

6. Jakie są Twoje najbliższe plany?

Najbliższe plany to oczywiście wrócić do 100 % sprawności fizycznej i treningów.  W najbliższym czasie moje  plany  to  przede wszystkim zgrupowania i ciężka praca przed nadchodzącym sezonem. Do końca miesiąca jesteśmy w  Jakuszycach na nartach , natomiast na początku lutego lecimy na zgrupowanie  tzw.  rozpływaniowe do Portugalii.

7. Jakie plany sportowe na 2014 rok?

Plany sportowe na 2014 rok to oczywiście medale z najważniejszych imprez w tym roku, czyli Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Swój ciągły rozwój, który umożliwi mi walkę z najlepszymi, walkę o najwyższe miejsca. 

8. Co chciałabyś przekazać swoim kibicom w tym Nowym Roku?

Przede wszystkim chciałabym wszystkim kibicom, rodzinie i przyjaciołom podziękować za wsparcie,  miłe słówka i kibicowanie mi podczas całego roku. Chciałabym   również podziękować Klubowi SPARTA, Burmistrzowi Miasta p. K. Kożuchowskiemu oraz MPEC „GIGA” Augustów za stałą pomoc finansową.

Wszystkim z całego serca życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Spełnienia marzeń i wytrwałości w życiu codziennym, aby nam wszystkim nie zabrakło zadowolenia i radości z każdego dnia.

Gorąco pozdrawiam , EDZIA 🙂

a na zdjeciach nasza Edzia jakiej nie znacie

IMG_0084 IMG_1280 P1000410 P1000832 AAA_3479 22

poniedziałek, 13 stycznia, 2014 Aktualności, Kajakarstwo