|     Następny wpis »

Kadra narciarzy przygotowuje się do sezonu

Nasi w Stanach…

Lada dzień rusza sezon sportów wodnych . Kadra narciarzy wodnych przygotowuje się w Luizjanie (USA) do startów w mistrzostwach Polski, Europy i świata. Za oceanem przebywa ośmioro najlepszych aktualnie reprezentantów kraju, w tym pięcioro zawodników z grodu nad Nettą(!): Małgorzata Rutkowska, Kamil Borysewicz, Jan Galinowski, Mateusz Krzywiński (AKS ,,Sparta’’) i Erwin Zawadzki (MOS). Oprócz wymienionej piątki w słynnej szkole Jay’a Bennetta trenują narciarze ,,ZEFIRA’’ Bytom: Justyna Mazurkiewicz, Paweł Świętek i Dawid Kazek. Ponadto inny reprezentant augustowskiej ,,Sparty’’ – Jakub Rutkowski od kilku tygodni przebywa w Londynie, gdzie również przygotowuje się do nowego sezonu.

Szkoła Bennetta mieści się w niewielkiej miejscowości Zachary w stanie Luizjana na południu Stanów Zjednoczonych. Jest ,,mekką’’ specjalistów od jeżdżenia na nartach wodnych z całego świata. Właścicielem i ,,guru’’ tego znanego ośrodka treningowego jest legendarny zawodnik amerykański – Jay Bennett, a zajęcia prowadzą najwybitniejsi fachowcy, m.in. Damien Sharman – mistrz Europy w skokach oraz Herman Bielakou – mistrz Europy i wicemistrz świata w jeździe figurowej.
Szkoła jest znakomicie zorganizowana, warunki do pracy idealne, a treningi odbywają się 4 razy dziennie (!), przez pięć dni w tygodniu. Weekendy są wolne od zajęć, tak więc uczestnicy mają możliwość wybrać się na wycieczkę, odwiedzić aqua park, czy po prostu ,,wyskoczyć’’ na zakupy. W trakcie pobytu narciarze augustowskiej ,,Sparty’’ wezmą udział w dniach 21-22 maja w zawodach kontrolnych, w których będą mogli ,,sprawdzić się’’ w rywalizacji i innymi zawodnikami z różnych krajów przebywających w Zachary.
Wyjazd do USA był możliwy, w głównej mierze, dzięki Polskiemu Związkowi Motorowodnemu i Narciarstwa Wodnego oraz prywatnym sponsorom ( w przypadku  zawodników augustowskiej ,,Sparty’’, głównemu sponsorowi sekcji narciarstwa wodnego, członkowi Zarządu klubu – P. Konradowi Rumińskiemu – przyp. red. ).
Tak wczesne rozpoczęcie przygotowań na wodzie powinno zaowocować wysoką formą już na początku sezonu i pozwoli z powodzeniem rywalizować z najlepszymi. Tegoroczny kalendarz jest bardzo bogaty, a Polacy maja czego bronić, m.in. drużynowego wicemistrzostwa świata z Izraela czy złotych medali  mistrzostw Europy za liną ze Szczecinka ( Kamil Borysewicz i Janek Galinowski – przyp. red. ).
Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się cykl mistrzostw Polski w poszczególnych konkurencjach: Mistrzostwa Polski w Skokach w dniach 29-31 lipca br. w Augustowie (połączone z ,,NETTA CUP 2011’’ – Memoriał Zygmunta Kowalika – przyp. red.) pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Mistrzostwa Polski w Slalomie w Szczytnie
(12-14.08. ) i Mistrzostwa Polski w Jeździe Figurowej w Żninie (17-18.09.).
W Lublinie zaś odbędą się: Mistrzostwa Polski na Wyciągu i Puchar Europy (22-24.07.) i Mistrzostwa Europy za Liną U-15 i U-19 (02-04.09.).

(WK)

 

czwartek, 16 czerwca, 2011 Narciarstwo wodne