|     Następny wpis »

Kadra narciarzy przygotowuje się do sezonu

Nasi w Stanach…

Lada dzień rusza sezon sportów wodnych . Kadra narciarzy wodnych przygotowuje się w Luizjanie (USA) do startów w mistrzostwach Polski, Europy i świata. Za oceanem przebywa ośmioro najlepszych aktualnie reprezentantów kraju, w tym pięcioro zawodników z grodu nad Nettą(!): Małgorzata Rutkowska, Kamil Borysewicz, Jan Galinowski, Mateusz Krzywiński (AKS ,,Sparta’’) i Erwin Zawadzki (MOS). Oprócz wymienionej piątki w słynnej szkole Jay’a Bennetta trenują narciarze ,,ZEFIRA’’ Bytom: Justyna Mazurkiewicz, Paweł Świętek i Dawid Kazek. Ponadto inny reprezentant augustowskiej ,,Sparty’’ – Jakub Rutkowski od kilku tygodni przebywa w Londynie, gdzie również przygotowuje się do nowego sezonu.

Szkoła Bennetta mieści się w niewielkiej miejscowości Zachary w stanie Luizjana na południu Stanów Zjednoczonych. Jest ,,mekką’’ specjalistów od jeżdżenia na nartach wodnych z całego świata. Właścicielem i ,,guru’’ tego znanego ośrodka treningowego jest legendarny zawodnik amerykański – Jay Bennett, a zajęcia prowadzą najwybitniejsi fachowcy, m.in. Damien Sharman – mistrz Europy w skokach oraz Herman Bielakou – mistrz Europy i wicemistrz świata w jeździe figurowej.
Szkoła jest znakomicie zorganizowana, warunki do pracy idealne, a treningi odbywają się 4 razy dziennie (!), przez pięć dni w tygodniu. Weekendy są wolne od zajęć, tak więc uczestnicy mają możliwość wybrać się na wycieczkę, odwiedzić aqua park, czy po prostu ,,wyskoczyć’’ na zakupy. W trakcie pobytu narciarze augustowskiej ,,Sparty’’ wezmą udział w dniach 21-22 maja w zawodach kontrolnych, w których będą mogli ,,sprawdzić się’’ w rywalizacji i innymi zawodnikami z różnych krajów przebywających w Zachary.
Wyjazd do USA był możliwy, w głównej mierze, dzięki Polskiemu Związkowi Motorowodnemu i Narciarstwa Wodnego oraz prywatnym sponsorom ( w przypadku  zawodników augustowskiej ,,Sparty’’, głównemu sponsorowi sekcji narciarstwa wodnego, członkowi Zarządu klubu – P. Konradowi Rumińskiemu – przyp. red. ).
Tak wczesne rozpoczęcie przygotowań na wodzie powinno zaowocować wysoką formą już na początku sezonu i pozwoli z powodzeniem rywalizować z najlepszymi. Tegoroczny kalendarz jest bardzo bogaty, a Polacy maja czego bronić, m.in. drużynowego wicemistrzostwa świata z Izraela czy złotych medali  mistrzostw Europy za liną ze Szczecinka ( Kamil Borysewicz i Janek Galinowski – przyp. red. ).
Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się cykl mistrzostw Polski w poszczególnych konkurencjach: Mistrzostwa Polski w Skokach w dniach 29-31 lipca br. w Augustowie (połączone z ,,NETTA CUP 2011’’ – Memoriał Zygmunta Kowalika – przyp. red.) pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Mistrzostwa Polski w Slalomie w Szczytnie
(12-14.08. ) i Mistrzostwa Polski w Jeździe Figurowej w Żninie (17-18.09.).
W Lublinie zaś odbędą się: Mistrzostwa Polski na Wyciągu i Puchar Europy (22-24.07.) i Mistrzostwa Europy za Liną U-15 i U-19 (02-04.09.).

(WK)

 

czwartek, 16 czerwca, 2011 Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
11 odwiedzających teraz
5 gości, 6 bots, 0 członków