« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Kajakarstwo klasyczne: Doskonały występ Edyty Dzieniszewskiej w Pucharze Świata.

Srebrna Dzieniszewska…

Najlepszy występ w karierze w konkurencji indywidualnej zanotowała Edyta Dzieniszewska podczas Pucharu Świata w kajakarstwie, który odbył się w dniach 6–8 maja br. na poznańskiej Malcie. Reprezentantka augustowskiej ,,Sparty’’ wywalczyła drugie miejsce i srebrny medal w K-1 na dystansie 1000 metrów. W olimpijskiej kategorii K-4 na 500 metrów uplasowała się wraz z koleżankami w finale A na dobrym, czwartym miejscu. Po udanych eliminacjach kadry narodowej jest to kolejny świetny występ naszej ,,nadziei’’ olimpijskiej.
Start w Poznaniu był kolejnym sprawdzianem czołowych polskich kajakarzy w walce o miejsca w reprezentacji Polski oraz ,,przymiarką’’ pod kątem obsady poszczególnych osad. Jak mówi otwarcie klubowy trener popularnej ,,Edzi’’- Jerzy Grąbczewski, rywalizacja o miejsca w ,,olimpijskich’’ osadach będzie bardzo zażarta, bo pretendentek do startu jest znacznie więcej i tylko najlepsze pojadą na mistrzostwa Europy i świata, nie mówiąc już o Londynie. Obawia się również, aby względy poza sportowe nie miały wpływu na ostateczny skład reprezentacji olimpijskiej. Sama ,,bohaterka’’ rywalizacji na Malcie jest pełna optymizmu i ze spokojem ocenia wytęp w Poznaniu: – ,,Na pewno jestem dobrze przygotowana do sezonu pod względem siły i wytrzymałości’’ – podkreśla. – ,,Teraz muszę skoncentrować się na treningu szybkościowym’’ – dodaje.
Trener Grąbczewski: – ,,Występ mojej podopiecznej uważam za bardzo udany. Jest to kolejny krok w długiej i żmudnej drodze po olimpijskie laury’’ – podsumowuje start ,,Edzi’’ w Pucharze Świata w Poznaniu.

(W.K)

piątek, 17 czerwca, 2011 Kajakarstwo