Kamil Borysewicz najlepszy w Pucharze Świata!

To było znakomite uwieńczenie sezonu – nasz skoczek wygrał zawody Pucharu Świata w skokach na nartach wodnych. W Szanghaju był bezkonkurencyjny. Czwarte miejsce zajął drugi nasz reprezentant Krzysztof Bernatowicz.

Polacy lecieli do Szanghaju wymieniani w gronie ścisłych faworytów. I nie zawiedli. Już w piątkowych eliminacjach skakali najdalej. Kamil Borysewicz zawodnik Sparty Augustów  oddał wtedy najdłuższy skok całego konkursu – 57,3 m. Krzysztof Bernatowicz był trzeci z wynikiem 55,5 m. Polaków rozdzielał Białorusin Nikita Papakul (55,7 m).

W finałach cała czołówka skakała nieco bliżej. Skok na odległość 53,5 m dał Kamilowi Borysewiczowi zwycięstwo. Za Polakiem uplasowali się: Niemiec Marius Schimanski (50,3 m) i Białorusin Nikita Papakul (48,1 m). Krzysztof Bernatowicz z wynikiem 46,7 m w finałowej serii zajął czwartą pozycję.

To był niezwykły sezon Kamila Borysewicza. Nasz zawodnik został mistrzem Europy w kategorii Open (7 września). Wcześniej (23 sierpnia) pobił o 20 centymetrów dotychczasowy rekord świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem. Reprezentant Polski dokonał tego podczas zawodów z cyklu Pucharu Europy rozgrywanych w czeskim Havirovie. Wynik  naszego zawodnika  to 64,90 m! Na zakończenie sezonu dołożył efektowne zwycięstwo w Pucharze Świata.

Gratulujemy Kamilowi ale równiez jego trenerowi Mateuszowi Krzywinskiemu .

imageskamil_borysewicz_najlepszy_w_pucharze_swiata

niedziela, 4 października, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego