« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Miedzynarodowe Regaty kajakowe Augustów , 17 Maja 2014

W sobotę 17 maja rozegrane zostały I Międzynarodowe Regaty Kajakowe „Otwarcie Sezonu Kajakowego woj. Podlaskiego” Do zawodów zgłosiło się 7 klubów z Białegostoku, Lublina, Mrągowa, Węgorzewa oraz kajakarze z zaprzyjaźnionego z Augustowem białoruskiego Słonima. Na startach wszystkich konkurencji stanęło ponad 70 zawodniczek i zawodników. Startowali oni w 19 konkurencjach w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów starszych.

Znakomita pogoda zachęciła wielu kibiców do dopingowania młodych sportowców. Była to  niebywała okazja by zobaczyć w akcji kajakarzy, który w wyścigach na 200 m potrafili rozpędzić się niemal do 20 km/godz. W niezwykle widowiskowych wyścigach sprinterskich ścigano się w formule 3 X 200 m. Każdy bieg był punktowany a o kolejności decydowała suma punktów ze wszystkich biegów. Chwilami woda w Nettcie nabierała temperatury wrzenia. Walka była ostra a różnice minimalne. Tak nietypowa formuła spotkała się z pozytywnym odbiorem i być może na stałe wejdzie w kalendarz augustowskich zawodów.

Po przerwie obiadowej, w czasie której pysznego poczęstunku wszyscy uczestnicy mogli skosztować w restauracji Pod Jabłonkami (ukłony dla Pawła i Sylwii) odbyło się dekorowanie medalami najlepszych sprinterów. Była to również okazja żeby specjalnymi wyróżnieniami uhonorować osoby, które od wielu lat działają na rzecz augustowskiego kajakarstwa. Pamiątkowymi medalami z okazji 85-lecia Polskiego Związku Kajakowego wyróżniono między innymi Andrzeja Siemiona – wybitnego trenera i wychowawcę, który był głównym twórcą potęgi augustowskiego kajakarstwa, pana Romualda Kabrońskiego od wielu lat dyrektora biura Sparty, który z niejednym prezesem współpracował, a których również kilku znalazło się w gronie wyróżnionych. Wszystkim uhonorowanym należą się podziękowania za to, że z nami byli przez lata i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Następnie w sesji popołudniowej odbyły się biegi na 2000 m, które rozegrane zostały na dwóch pętlach wyznaczonych na rzece.  Miejsce, w którym rozgrywane były zawody jest unikatowe w skali kraju. Można śledzić przebieg całej rywalizacji niemal z jednego miejsca. Dokładnie widać wysiłek i walkę z przeciwnikami, które czynią kajakarstwo tak ciekawym sportem. Augustów ma znakomite warunki do uprawiania tej dyscypliny zarówno w sposób profesjonalny jak i rekreacyjny. Zawody były znakomitą promocją i zachętą do wypróbowania augustowskich szlaków.Organizatorami  imprezy był Podlaski Okręgowy Związek Kajakowy, oraz Miasto Augustów, AKS Sparta i Centrum Sportu i Rekreacji. Zawody odbyły się przy dużym wsparciu finansowym z funduszy UE dzięki Lokalnej Grupie Rybackiej „Pojezierze suwalsko-augustowskie”, oraz dofinansowaniu przez Burmistrza Miasta Augustowa.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim przyjaciołom, który pomogli w organizacji i przeprowadzeniu zawodów. Kibicom za doping i zawodnikom za wspaniałe występy

A na zdjęciach można ocenić jak było.

DSC_0102 DSC_0153 DSC_0155 DSC_0163 DSC_0173 DSC_0188 DSC_0200 DSC_0215 DSC_0220 DSC_0231 DSC_0248 DSC_0251 DSC_0272 (1)WYNIKI KAJAKI 2014

poniedziałek, 19 maja, 2014 Aktualności, Kajakarstwo