Mocne Regaty Eliminacyjne Juniorów

Po świetnym występie w Piestanach nasi juniorzy spotkali się na eliminacjach, które miały dać odpowiedź, kto pojedzie na Mistrzostwa Europy do Plovdiv i Świata w Mińsku na Białorusi.

Na torze Brdy Ujście właściwie niespodzianek nie było. Ci, którzy w świetnym stylu walczyli w Piestanach, również w Bydgoszczy pokazali klasę.

Klasą dla siebie podczas bydgoskich eliminacji była juniorka Katarzyna Kołodziejczyk z KTW Kalisz, wygrywając we wszystkich konkurencjach na jedynce 200, 500 i 1000 metrów oraz w K2 500 z Heleną Wiśniewską z CWZS Zawisza SK Bydgoszcz.

Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu na eliminacjach, to zasługa trenera Kowalczuka. Moje cele zostały zrealizowane. Teraz czas przygotowywać się do Mistrzostw Świata i Europy – powiedziała Katarzyna Kołodziejczyk.

Finały kajakarek juniorek na dystansie 200 i 500 metrów wyglądały dokładnie tak samo. Zwyciężyła Katarzyna Kołodziejczyk, druga była Helena Wiśniewska, a trzecia Julia Olszewska z KS Piasta Człuchów. Na 1000 metrów druga przypłynęła Weronika Szymańska z KS Warty Poznań, a trzecia Helena Wiśniewska.

O jedno zwycięstwo od Katarzyny Kołodziejczyk mniej miał młody, ale już znany na regatowych torach kanadyjkarz, Jakub Bródka. Wygrał rywalizację w C1 200, 500 i C2 wraz z Dawidem Dziurlą, obaj z KS Warty Poznań. W C1 1000 zajął drugie miejsce, za Normanem Zezulą KS Piast Człuchów. Trzeci był Alan Wiśniewski. Na 500 metrów z kolei drugi był Alan Wiśniewski, a trzeci Dawid Dziurla. Na najkrótszym dystansie, czyli 200 metrów, drugi był Norman Zezula, a trzeci Patryk Kowalski z WTS Orła Wałcz.

Wśród juniorów kajakarzy na sprinterskim dystansie 200 metrów najszybciej popłynął najmłodszy w finale, zawodnik KST Włókniarza Chełmży, Bartosz Grabowski. Drugi był Wojciech Tracz z KS Posnani Poznań, a trzeci Kamil Tomyślak z KS AZS-AWF Poznań.

Na 500 metrów zwyciężył Jakub Michalski, jako drugi linię mety minął Kamil Tomyślak, obaj z KS AZS-AWF Poznań. Trzeci przypłynął Przemysław Korsak z G’Power Gorzów. W dystansie o połowę dłuższym najlepszym okazał się Przemysław Korsak przed Jakubem Michalskim. Trzeci na linii mety zameldował się Jakub Śliwa z CWZS Zawisza SK Bydgoszcz.

Dwójkę na 1000 metrów panów wygrał Jakub Michalski z Przemysławem Korsakiem, za nimi zameldowali się na mecie Przemysław Salamon i Wojciech Chrząszcz z G’Power Gorzów, a jako trzeci linię mety przekroczyli Piotr Gajewski i Robert Nowakowski z Energetyka Poznań. Na 200 metrów zwyciężyli Kamil Tomyślak i Wojciech Tracz, tuż za nimi przypłynęli: Robert Nowakowski i Bartosz Grabowski, a trzeci byli Piotr Morawski i Dominik Starowicz.

W kategorii kanadyjkarek jedynkę na 1000 i 500 metrów wygrała Paulina Grzelkiewicz. Druga na 1000 metrów była Maja Szjdek reprezentująca OKSW Olsztyn, a trzecia Katarzyna Kozakiewicz z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo. W C1 500 druga linię mety przepłynęła Klaudia Szulecka z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a trzecie miejsce zajęła Maja Szajdek.

Kanadyjkowe finały dwójek kobiet na dystansie 200 i 500 metrów wyglądały dokładnie tak samo. Zwyciężyły: Paulina Grzelkiewicz i Katarzyna Kozakiewicz, na drugim miejscu zameldowały się: Klaudia Szulecka z Julią Walczak, a na trzecim miejscu przypłynęły: Adrianna i Ewelina Antos.

Juniorzy młodsi wywalczyli 216 miejsc dla klubów, dofinansowanych przez organizatora Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze środków MSiT.

W regatch startowali również kajakarze AKS Sparta .