« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Najpierw góry – o zgrupowaniu kadry narodowej kajakarek.

Zgrupowaniem we włoskim Livigno kadra narodowa polskich kajakarek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W zespole Tomasza Kryka podczas tego zgrupowania, zabrakło największych nazwisk, ale nie zmieniło się podejście trenera do pracy w grupie. Hasło „jeden zespół” nadal obowiązuje i taka była we Włoszech atmosfera.

To, że na pierwsze zgrupowanie seniorskie uczestniczki i medalistki igrzysk w Rio nie pojadą, Tomasz Kryk ustalił już jakiś czas temu. Miał więc czas na zastanowienie się i wybranie młodszych oraz trochę mniej doświadczonych kajakarek. Ostatecznie w góry pojechało 14 kajakarek.

Przynajmniej połowa tej grupy to już seniorki, a że bez znaczących sukcesów w kategorii seniorskiej – co z tego? Karolina Naja w 2009 roku też nie była medalistką MŚ, czy ME seniorów, a po 3 latach została medalistką olimpijską. Od zgrupowania w Portugalii do grupy dołączą: Beata Mikołajczyk i Marta Walczykiewicz – bardzo liczę na ich wsparcie i doświadczenie, którym wesprą młodsze koleżanki – mówio grupie kobiet Tomasz Kryk.

W Livigno dziewczyny się nie nudziły i nie chodzi tu o wycieczki czy zakupy. Na to nie było czasu, bo ten w większości wypełniały treningi na śniegu, w basenie i na siłowni.

Jaką pracę wykonaliśmy? Po prostu trenowaliśmy!!! Podobnie jak w poprzednich latach – krok po kroku. Dużo rozmawialiśmy o treningu, jego celach i zasadach treningowych. Poruszaliśmy problemy diety i zdrowego odżywiania. Nie jestem zwolennikiem określenia „katorżnicza praca”– bo, co to takiego? Trener jest katem a zawodniczki pracują? Jestem zadowolony z ich postawy. To młoda grupa, ale bardzo zaangażowana w trening. Dziewczyny są dociekliwe i bardzo zainteresowane treningami oraz zmianami, które te treningi wywołują. A czy było ciężko? Należy zapytać zawodniczki – mówi trener kadry.

Zatem jak pobyt w Livigno oceniają wywołane do tablicy zawodniczki?

Anna Puławska – Livigno to doskonale miejsce do treningów wysokogórskich, pogoda dopisała i mimo niskich temperatur, ekipa dała radę. Pierwszy tydzień jak zwykle rozpoczęłyśmy od jazdy na snowobordach i nartach, przecierając włoskie stoki, zaczynając aklimatyzować się do wysokości. Od drugiego tygodnia zaczęła się porządna robota na nartach biegowych, siłownia, basen i rozciągnie, trochę gimnastyki węgierskiej. Nowa grupa, dla wielu dziewczyn pierwszy taki obóz, mimo wszystko atmosfera bardzo pozytywna, wszyscy gotowi do ciężkiej pracy.

Paulina Paszek – Moim zdaniem praca była wykonana świadomie i z myślą, że liczy się tu i teraz tak, aby każda jednostka treningowa wykonana była na możliwości każdej z nas danego dnia. Oprócz treningów był czas na odpoczynek oraz integrację.

Samo Livigno i hotel doskonale przygotowane na przyjęcie sportowców. Poza Polkami byli też włoscy pływacy z Federica Pellegrini na czele, kanadyjkarze i kanadyjkarki z Czech. I choć śniegu nie było za wiele, to biegowe trasy przygotowane były perfekcyjnie.

W lutym kadrowiczki czekają pierwsze treningi na wodzie w portugalskim Montebello, skąd wracają 26 lutego i od razu przejdą badania w Instytucie Sportu i Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej.

Beata Sokołowska – Kulesza

czwartek, 9 lutego, 2017 Aktualności, Piłka nożna
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
11 odwiedzających teraz
5 gości, 6 bots, 0 członków