Nasi Mistrzowie Świata

Sukces  naszych zawodników  na Mistrzostwach Świata  Masters,  które zakończyły się w Bydgoszczy .

Polska była gospodarzem kolejnej  edycji największej tegorocznej imprezy rangi Mistrzostw Świata w sprincie  kajakowym  2022 ICF MASTERS CANOE SPRINT WORLD i co najważniejsze wygrała klasyfikację medalową .

Tegoroczna edycja miała szczególny charakter gdyż zgodnie z decyzją International Canoe Federation ( ICF ) tytuły   mistrzowskie zdobyte w  MŚ Masters maja pełną wartość jak te zdobyte na „ normalnych MŚ”  a  ich zdobywcy mogą się tytułować Mistrzem Świata.

Kto startował..? W zawodach uczestniczyło ponad 1000 zawodników reprezentujących  prawie 50  krajów w całego świata, którzy ukończyli 35 lat. Tak więc w mistrzostwach mógł startować „ nasz „ Adam Wysocki czynny zawodnik który ukończył 35 lat   a  wraz z nim Łukasz Grochowski, Marcin i Karol  Garbaczowie.

Nasi zawodnicy wypadli znakomicie.

I tak

Adam Wysocki został Mistrzem Świata na w bardzo silnie osadzonym dystansie    K1 500

Karol Garbacz  zdobył brązowy medal  w K1 500

W najbardziej obsadzonej konkurencji  gdzie  startowało 18 osad  w K4 500  zawodnicy  Sparty w składzie : Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Adam Wysocki, Łukasz Grochowski zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.

Ale to nie koniec znakomitych startów naszych zawodników. Złoty medal w K4 500 w Mix ( dwaj mężczyźni i dwie kobiety )   zdobyła osada złożona z zawodników  Sparty: Marcin Garbacz i  Łukasz Grochowski oraz zawodniczki Dojlid Białystok Magda Krukowska i Sandra Skowrońska.

Z kolei w K2 500 MIX   Mistrzem Świata zostali Adam Wysocki ( Sparta ) i Magda Krukowska ( Dojlidy B-stok)  . Na tym samym dystansie  srebro zdobyli  Karol Garbacz ( Sparta ) i Sandra Skowrońska ( Dojlidy ) .

Trenerem, który przygotował mistrzowską ekipę Sparty był Andrzej Siemion.

Polska łącznie zdobyła 108 medali wyprzedając  Ukrainę  ( 27 medali ) oraz trzecią ekipę Niemiec  26 medali . Brawo Polska Brawo Sparta