Za nami Lotto Netta Cup .

Konkurs skoków na nartach wodnych  za motorówką  Lotto Netta Cup  poświęcony pamięci Zygmunta Kowalika  oraz nocny Konkurs Skoków  – Memoriał  Konrada i Tomasza Rumińskich a nami.

Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i Burmistrza Augustowa Mirosława  Karolczuka  tym razem odbyła się w sobotę  13 sierpnia. Tegoroczne kolejne zawody zorganizowane z okazji 75- lecia  Augustowskiego Kluby Sportowego Sparta  urosły już do rangi kultowej  i  mimo wielu wyzwań Sparta  zorganizowała je ponownie.   Atmosfera była znakomita; pogoda idealna , dopisali kibice .

W konkursie Lotto Cup startowali  zawodnicy tylko  z  Polski reprezentujący dwa kluby z Augustowa MOS i Spartę oraz Zefir Bytom . Ze względu na wykluczenie przez Międzynarodową Federację Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu ekip w Rosji i Białorusi  nie zobaczyliśmy  w tym roku zawodników   z tych krajów.

Tradycyjnie przed zawodami przedstawiciele klubu złożyli wiązanki na grobach Zygmunta Kowalika oraz Romana Karbońskiego.  W dziennym konkursie  kategorii kobiet najdłuższy skok oddała Zuzanna Polkowska z MOS ( 28,1 m) i wygrała . Drugie miejsce zajęła Gabrysia Koszycka z AKS Sparta ( 18,6 m ) a trzecie Oliwia Janik z bytomskiego Zefira ( 18,1 m ) . Z kolei w  konkursie skoków mężczyzn najdalej skakał  Kamil Borysewicz . W swym najdłuższym skoku uzyskał odległość 47,5 m . Drugi był Erwin Zawadzki również ze Sparty ( 46,2 ) a trzecie miejsce zajął zawodnik Zefira .

Nagrody wręczali Z-ca Burmistrza Augustowa F. Chodkiewicz, Prezes Sparty Z. Sadowski oraz dyr.. Oddziału Lotto w Białymstoku A. Dębski.

Wieczorny konkurs który rozpoczął się o 21.30  w kategorii OPEN w niesamowitej atmosferze  podświetlonej rzeki Netta  wygrał zawodnik Sparty Kamil Borysewicz  45,5 m. Drugi był Erwin Zawadzki 42,6 m a trzecie miejsce zajął sympatyczny zawodnik z Bytomia Jakub Siedlarski ( 41.3 m) .

Pięciu zawodników w kat. Open w  skokach dziennych oraz  trzech pierwszych w skokach nocnych otrzymało Puchary i nagrody pieniężne. Nagrody za nocny konkurs skoków  wręczali Zdzisław Sadowski oraz Katarzyna Rumińska.

Zadanie publiczne Konkurs Skoków na Nartach Lotto Netta Cup zostało współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustów ”