« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nowy trener w Sparcie Augustów

   Zarząd AKS Augustów informuje iż podjął decyzję o zatrudnieniu nowego trenera drożyny seniorów piłki nożnej . Od stycznia 2012 roku nowym trenerem Sparty będzie Jacek Bayer .
Jacek Bayer to jedna z najbardziej znanych postaci piłki nożnej na Podlasiu.

   Parę informacji o nowym trenerze:

 JACEK BAYER

JACEK BAYER

   Jacek Bayer (ur. 29 grudnia 1964 w Białymstoku) – polski piłkarz, napastnik, wychowanek Jagiellonii Białystok, który na czas służby wojskowej zasilił szeregi białostockiej Gwardii. Wrócił do zespołu wiosną 1986 roku, jako najlepszy snajper III ligi mazursko-mazowieckiej. Błyskawicznie stał się czołowym strzelcem, również w II lidze. W sezonie 1986/87 z 23 bramkami został królem strzelców II ligi. Po awansie do ekstraklasy w dalszym ciągu był skutecznym zawodnikiem. Zaowocowało to powołaniem do reprezentacji Polski przez ówczesnego selekcjonera Wojciecha Łazarka. 12 kwietnia 1987 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy wystąpił przeciwko Cyprowi w Gdańsku (45 minut drugiej połowy). Był to jedyny występ Bayera w zespole narodowym. Jednocześnie był to pierwszy występ jakiegokolwiek piłkarza Jagiellonii w reprezentacji naszego kraju (drugi był 10.10.2009 Kamil Grosicki z przegranym 2:0 meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Czechami).

   W 1989 roku wyjechał z reprezentacją Polski U-23, na turniej do Delhi (Indie), gdzie w meczu z gospodarzami zdobył gola. W sezonie 1989/90 odszedł do Widzewa Łódź. W tej drużynie także należał do najlepszych strzelców polskiej ligi. Rok później, po spadku do II ligi łódzkiej jedenastki, zmienił klub na także II-ligową Siarkę Tarnobrzeg. W zespole z Podkarpacia był w dalszym ciągu doskonałym snajperem w parze z Cezarym Kucharskim. Gdy zrezygnował z gry w tarnobrzeskim klubie, musiał pauzować przez około rok, zgodnie z przepisami PZPN. Dopiero po tym okresie wrócił do Białegostoku, do II-ligowej Jagiellonii. W sezonie 1993/94 zajął 3 miejsce wśród najlepszych strzelców II ligi z 12 golami. Mimo tego sukcesu, działacze zrezygnowali z jego usług.
Przeszedł wówczas do III-ligowego KP Wasilków, w którego barwach strzelał w dalszym ciągu mnóstwo goli, będąc także przez krótki okres trenerem piłkarzy wasilkowskich.

   Kolejne lata zawodnik spędził na grze w takich klubach jak: Wigry Suwałki (III liga), Hetman Białystok (III liga) oraz ponownie KP Wasilków. Następnie reprezentował barwy STP Adidas Suwałki i Sparty Szepietowo w IV lidze. Tutaj także był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole. Obecnie jest, już amatorsko, graczem B-klasowego Piasta Białystok. Najlepszy, obok nieżyjącego już Piotra Sieliwonika, napastnik w dziejach Jagiellonii. Typ egzekutora, który w czasie meczu głównie oczekiwał na podania od partnerów, ale wówczas, gdy nadarzała się okazja, objawiał się jako bezlitosny strzelec. Często zdobywał bramki głową, jak również z rzutów karnych.

Od sezonu 2004/2005 trener seniorów Piasta Białystok oraz grup juniorskich tego klubu a od 2012 trener seniorów AKS Sparta Augustów

Zarząd AKS Sparta Augustow

czwartek, 15 grudnia, 2011 Aktualności, Piłka nożna