« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Pierwszy start Bartka Marszałka w nowej łodzi.

 

 Pojutrze  tj 28 czerwca w Evian, we Francji, Bartłomiej Marszałek zadebiutuje w nowej, łodzi. Wystartuje w eliminacji mistrzostw świata motorowodnej F1 H2O w zespole Motorglass .

Ostatni raz Marszałek startował w zawodach motorowodnych w grudniu ubiegłego roku w Szardży, podczas Grand Prix zamykającego sezon 2014.

– Od tamtej pory właściwie nie pływałem. Jedyny trening miał miejsce kilka tygodni temu we Włoszech –przyznaje Bartek Marszałek– Także głód ścigania się jest u mnie ogromny. Przerwa była bardzo długa i na miejscu, w Evian, szybko będę musiał „odświeżyć” swoje umiejętności – dodaje.

Bartłomiej Marszałek podkreśla, że tor w Evian należy do wyjątkowo trudnych. – W przeszłości planowano tam wiele wyścigów motorowodnych, lecz większość z nich odwoływano z powodu zbyt dużych fal na akwenie. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej i wielkie święto, jakim zawsze są eliminacje F1 H2O, odbędzie się bez przeszkód – mówi jedyny Polak w motorowodnej Formule 1.

Zawody nad Jeziorem Genewskim rozpoczną się w piątek (26 czerwca) od badania technicznego bolidów. W sobotę (27 czerwca) przed południem zaplanowano wolne treningi. O godz. 16:25 rozpoczną się kwalifikacje do wyścigu. W niedzielę (28 czerwca) przed południem zawodnicy będą mieli godzinę na ostatnie testy łodzi. Wyścig rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa 30-45 minut.
Grand Prix Francji to druga tegoroczna eliminacja cyklu F1 H2O. W pierwszej, która odbyła się w Doha   (13-14 marca) nasz reprezentant  nie startował.

Wyscig mozna ogladac na stronie http://www.f1h2o.com/index.php

A już dwa tygodnie później czołówka pilotów z F1H2O zawita do Augustowa na XI edycję Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance . Wystartują m.in. Philippe Chiappe , Alex Carella czy właśnie Bartek Marszalek . Warto  w dniach 11-12 lipca zawitać do Augustowa .

piątek, 26 czerwca, 2015 Aktualności, Necko Endurance