« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Pierwszy start Bartka Marszałka w nowej łodzi.

 

 Pojutrze  tj 28 czerwca w Evian, we Francji, Bartłomiej Marszałek zadebiutuje w nowej, łodzi. Wystartuje w eliminacji mistrzostw świata motorowodnej F1 H2O w zespole Motorglass .

Ostatni raz Marszałek startował w zawodach motorowodnych w grudniu ubiegłego roku w Szardży, podczas Grand Prix zamykającego sezon 2014.

– Od tamtej pory właściwie nie pływałem. Jedyny trening miał miejsce kilka tygodni temu we Włoszech –przyznaje Bartek Marszałek– Także głód ścigania się jest u mnie ogromny. Przerwa była bardzo długa i na miejscu, w Evian, szybko będę musiał „odświeżyć” swoje umiejętności – dodaje.

Bartłomiej Marszałek podkreśla, że tor w Evian należy do wyjątkowo trudnych. – W przeszłości planowano tam wiele wyścigów motorowodnych, lecz większość z nich odwoływano z powodu zbyt dużych fal na akwenie. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej i wielkie święto, jakim zawsze są eliminacje F1 H2O, odbędzie się bez przeszkód – mówi jedyny Polak w motorowodnej Formule 1.

Zawody nad Jeziorem Genewskim rozpoczną się w piątek (26 czerwca) od badania technicznego bolidów. W sobotę (27 czerwca) przed południem zaplanowano wolne treningi. O godz. 16:25 rozpoczną się kwalifikacje do wyścigu. W niedzielę (28 czerwca) przed południem zawodnicy będą mieli godzinę na ostatnie testy łodzi. Wyścig rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa 30-45 minut.
Grand Prix Francji to druga tegoroczna eliminacja cyklu F1 H2O. W pierwszej, która odbyła się w Doha   (13-14 marca) nasz reprezentant  nie startował.

Wyscig mozna ogladac na stronie http://www.f1h2o.com/index.php

A już dwa tygodnie później czołówka pilotów z F1H2O zawita do Augustowa na XI edycję Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance . Wystartują m.in. Philippe Chiappe , Alex Carella czy właśnie Bartek Marszalek . Warto  w dniach 11-12 lipca zawitać do Augustowa .

piątek, 26 czerwca, 2015 Aktualności, Necko Endurance
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
8 odwiedzających teraz
2 gości, 6 bots, 0 członków