« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Polska drużyna ze srebrem Mistrzostw Europy w Narciarstwie Wodnym!

Polscy narciarze wodni wywalczyli drużynowe wicemistrzostwo Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kategorii Open. Zawody odbywają się w Alfsee (Niemcy). W ten sposób nasza reprezentacja obroniła wicemistrzostwo Starego Kontynentu zdobyte dwa lata temu w Szczecinku.

Polacy wystąpili w składzie: Anna Kazek (Zefir Bytom), Małgorzata Rutkowska (Sparta Augustów) , Dawid Kazek (Zefir Bytom), Kamil Borysewicz (Sparta Augustów), Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin) i Martin Gruca (Zefir Bytom). Nasz „srebrny zespół” wyprzedzili jedynie niezwykle silni Białorusini. Na trzecim miejscu zawody zakończyli Niemcy.

– Przyglądając się rosnącej formie naszych zawodników podczas ostatniego zgrupowania kadry wiedziałem, że są w stanie wywalczyć medale na tych mistrzostwach. Ogromnie się cieszę, że na kolejnych z rzędu tak ważnych zawodach udowodniliśmy, że jesteśmy w absolutnej światowej czołówce  – powiedział Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Wyniki rywalizacji drużynowej

  1. Białoruś 8598,0
  2. Polska 6759,02
  3. NIemcy 6536,36

Przypomnijmy, że Polska drużyna przed rokiem wywalczyła brązowe medale mistrzostw świata. Najważniejsze imprezy w narciarstwie wodnym za wyciągiem (mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy) są rozgrywana co dwa lata.

niedziela, 6 września, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne