« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego dla sportowców Sparty

Marszałek Mieczysław Baszko i członek zarządu Bogdan Dyjuk  w dniu wczorajszym wręczyli 25  nagrody finansowe najlepszym sportowcom Województwa Podlaskiego oraz stypendia sportowe

Uroczystość 12. edycji Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2014 r. oraz za osiągnięcia w działalności sportowej została połączona z 8. edycją wręczenia stypendiów dla młodych, utalentowanych sportowców, reprezentujących kluby sportowe z województwa podlaskiego.
Stypendia sportowe  o łącznej wartości prawie 200 tysięcy zł zostały w tym roku przyznane 157 sportowcom.

Do UMWP w Białymstoku wpłynęło 180 wniosków. Stypendyści zostali podzieleni na 4 grupy w zależności od osiągnięć oraz kategorii wiekowej. W pierwszej kategorii wyselekcjonowano grupę 24 sportowców z wysokimi osiągnięciami na poziomie światowym i europejskim (stypendium w wysokości 1 900 zł rocznie). Drugą grupę uzdolnionych sportowców stanowi 42 zawodników, którzy osiągnęli sukces w kategorii wiekowej młodzieżowca w mistrzostwach kraju oraz w zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej (stypendium w wysokości 1 450 zł rocznie). Kolejna grupa to 53 sportowców którzy, zgodnie z przyjętymi zasadami w wyżej wymienionej uchwale Sejmiku, zdobyli medal w kategorii wiekowej juniora (stypendium w wysokości 1 100 zł rocznie). Do ostatniej grupy stypendystów postanowiono zaliczyć sportowców, którzy na mistrzostwach kraju wywalczyli medale w kategorii wiekowej juniora młodszego należy do niej 38 zawodników (stypendium w wysokości 900 zł rocznie).

Miło nam iż wśród sportowców, którzy otrzymali stypendia znalazło się aż 6 zawodników –kajakarzy naszego klubu a mianowicie :

Juniorzy starsi

 Kacper Charko, Łukasz Bonarski, Krzysztof Dubnicki  a ich trenerem jest Jerzy Grąbczewski  oraz

Juniorzy młodsi:

Karol Dubnicki, Marcin Burzym i Adam Masiewicz  trenujący z Adamem Wysockim .

Na uroczystości obecni byli nasi zawodnicy wraz z Prezesem klubu Adamem Sieńko oraz trenerami Jerzym Grąbczewskim i AdamemWysockim. Przyjechali również rodzice niektórych naszych zawodników.

 

Nadminić należy iż  decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego przyznano doroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości po 10.000 zł brutto każda z nagród następującym osobom:
Kamila Lićwinko – Najlepszy Sportowiec:
Rafał Rosolski – Najlepszy Młody Sportowiec;
Rafał Czuper – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny;
Michał Lićwinko – Najlepszy Trener;
Kazimierz Kirejczyk – za całokształt działalności w zakresie sportu.

Zdjęcia z uroczystości dzięki uprzejmości Z. Bartoszewicza –Augustów 24

Zródło: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/sport/Nagrody_i_stypendia_sportowe_Marszalka_Wojewodztwa_Podlaskiego.htm

ZBY_7316 ZBY_7324 ZBY_7535 ZBY_7578 (1) ZBY_7602 ZBY_7619 ZBY_7621

czwartek, 26 marca, 2015 Aktualności, Pozostałe