« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

To nie przypadek – wywiad z Kamilem Borysewiczem

Ciekawy wywiad z “naszych ” zwodnikiem Kamilem Borysewiczem zamieszczony na stronie PZMiNW

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kamiem Borysewiczem, który z mistrzostw Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem (kat. Open) wróciła ze złotym medalem w skokach oraz srebrnym wywalczonym razem z kolegami z drużyny narodowej.

Jak się czujesz jako świeżo upieczony Mistrz Europy w skokach?

Kamil Borysewicz: Jestem bardzo zadowolony i dumny, ponieważ to nie był przypadek, czy też szczęście. Pracowałem na to cały rok, trenowałem razem z kadrą i moim trenerem Mateuszem Krzywińskim. Ten sukces zawdzięczam miedzy innymi jemu, ponieważ poświęcił mi dużo czasu analizując moje skoki, wyjeżdżając ze mną na zawody i zgrupowania. Dobrze widział w jakiej formie jestem i wiedział, że mogę tego dokonać, Cieszę się, że nasza ciężka praca nie poszła na marne.

Kilka dni wcześniej w Havirovie oddałeś najdluży skok w historii bijąc rekord świata za wyciągiem. Nie dało się tego powtórzyć w Alfsee?

Akurat podczas zawodów pogoda nas nie rozpieszczała, wiatr był za mocny a przy tym także fale, które wybijają z rytmu i hamują prędkość, którą nabieramy podczas najazdu. Wyciąg w Alfsee jest jednym z najlepszych wyciągów biorąc pod uwagę moje możliwości i moją technikę skakania. Jeśli trafiłyby się lepsze warunki z pewnością byłyby lepsze rezultaty i rekord świata mógłby paść właśnie tam, w Alfsee.

Jeden z twoich głównych rywali – Vasko – miał fatalny wypadek, jak to wpłynęło na rywalizację?

Jeżeli chodzi o mnie, to nie miało dużego wpływu, ponieważ moim celem było udowodnienie, że potrafię skakać i wygrywać z jednym najlepszych skoczków, aktualnym mistrzem świata. Taki jest sport, że nie zawsze musi wychodzić to co zaplanowaliśmy wcześniej. Jest ogromna presja. Może właśnie stres i presja nie pozwoliła mu na oddanie normalnego skoku.

Do złota w skokach doszło srebro w konkurencji drużynowej, czy były duże obawy o medal?

Każdy z nas był w dobrej formie. Wiedzieliśmy, że mamy szansę i będziemy walczyć. Inne drużyny też sobie radziły, jednak my byliśmy lepsi. Każdy popłynął na miarę swoich możliwości, właśnie taki mieliśmy cel, żeby zrobić swoje i nie patrzeć na innych.

Sezon się kończy, ale czy masz jeszcze jakieś starty w tym roku?

Tak, w najbliższy weekend są Mistrzostwa Polski w Augustowie, a następnie, w październiku mam jeszcze Puchar Świata w Szanghaju (Chiny) w skokach za wyciągiem i to będą moje ostatnie zawody w tym sezonie.

Po sezonie odpoczywasz, czy rozpoczynasz przygotowania do kolejnego sezonu?

Po sezonie chciałbym trochę odpocząć. A przygotowania do następnego sezonu zaczynam mniej więcej pod koniec tego roku.

Życzymy kolejnych sukcesów.

Dziękuję. Do zobaczenia na następnych zawodach.

niedziela, 13 września, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków