« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Wczoraj pożegnaliśmy Romka Kabrońskiego.

Pożegnała go rodzina ale też koledzy przyjaciele, znajomi.  W ostatniej drodze Romka towarzyszyli mu  B. Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, W. Walulik  Burmistrz Augustowa czy też J. Szlaszyński Starostwa Powiatu Augustowskiego .  Nie zabrakło zawodników , trenerów , działaczy , Zarządu Sparty Augustów i innych klubów  W imieniu Sparty o Romanie wspominali  Adam Sieńko – Prezes Sparty , Wojciech Walulik Burmistrz Augustowa oraz W. Dawidowski – były Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej .

Pięknie Romualda  wspomina  Jurek Buzon.

W 2017 roku minęło Pięćdziesiąt Siedem lat, kiedy znany i lubiany powszechnie w Augustowie Romuald Kabroński związał się na dobre i złe ze sportem północno-wschodniego regionu. 

Pochodził z pobliskich Sejn, gdzie w 1956 roku skończył Liceum Ogólnokształcące im. Szymona Konarskiego. Od młodzieńczych lat jego sportową pasją była oczywiście piłka nożna – grał przed laty w A-klasowej Pomorzance, razem z Ojcem – bramkarzem i starszym bratem Ryszardem. Miał nawet swój sportowy pseudonim „Mić”, od nazwiska starszego piłkarza sejneńskiego – Zygmunta Palamisa. 

W Warszawie ukończył Państwową Szkołę Hotelarską i w ramach tzw. zapotrzebowań został przyjęty 1 sierpnia 1960 roku do pracy w dawnym Domu Wycieczkowym PTTK (dzisiejszy „Hetman”) gdzie pracował do 1991 roku – ostatnimi laty będąc dyrektorem placówki. W 1977 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie i uzyskał tytuł magistra sportu. 

Pracując zawodowo w turystyce związał się z Augustowskim Klubem Sportowym „Sparta”, w którym pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji będąc m.in. wiceprezesem urzędującym i dyrektorem Klubu. Działał w swoim ukochanym klubu nie dla chwały – jak sam mówił – lecz z pasji i potrzeby społecznikowskiego działania w sporcie. 

PS. Romuald Kabroński – w latach 2000 – 2004, 2004 – 2008 i 2008 – 2012 był członkiem Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej; wcześniej w latach 1997 – 2000 prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Suwałkach, a jeszcze wcześniej – w latach 1984 – 1989 i 1989 – 1993 członkiem Zarządu OZPN w Suwałkach i w latach 1993 – 1997 – wiceprezes ds. organizacyjnych. 

Z śp. Romkiem po raz ostatni spotkałem się 27 kwietnia br. Na grajewskim stadionie podczas meczu „Sparty” z „Warmią”. Trochę porozmawialiśmy o „starych, dobrych czasach” – tych w Grodzie nad Nettą. 

Romek, podobnie, jak śp. Zygmunt „Hetman” Kowalik zmarł 15 października… teraz z tego „lepszego” ze światów Obaj będą patronować swojej, ukochanej „Sparcie”… 

Żegnaj Romku!

Z wyrazami współczucia – Żonie Zosi, Córce Beaciei Wnuczkowi Marcinowi

Jerzy Buzon.

Źródło http://augustow24.pl/info/kabronski-romuald-.17697.html

czwartek, 19 października, 2017 Aktualności, Pozostałe