Za nami kolejny wyścig formuły 1 na wodzie .

W Grand Prix Chin wygrał  Szwed Erik Stark , drugie i trzecie miejsce zajęli Thani Al Qemzi i Ahmed Al Hameli z Emiratów Arabskich . Czwarty był Alex Carella a piąty Philippe Chiappe . Bartek Marszałek zajął siódme miejsce .

„Solidny wyścig i 7 miejsce w GP Chin. Polska flaga dumnie powiewa a ja jestem zadowolony bo startując z 10 pozycji wytrwale nadrabiałem straty” – powiedział po zawodach Bartek Marszałek

– Zabieram do kraju 4 punkty i odliczam dni do kolejnych zawodów w Chinach 1 października. Dziękuję wszystkim za kibicowanie! – podsumował swój start jedyny Polak ścigający się w wodnej Formule 1.

.W klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Świata F1H2O liderem jest Alex Carella z 38 pkt a kolejne miejsca zajmują Fin Sami Selio z 30 pkt i dobrze nam znany  sympatyczny Francuz Philippe Chiappe z 27 pkt.  Bartek Marszałek dzięki  zdobytym punktom w Chinach (4) oraz w pierwszym tegorocznym wyścigu cyklu w Portugalii (7) zajmuje dobrą dziesiątą pozycję. Kolejne zawody w Chińskim Liuzhou za 46 dni.