Znakomity początek  Sparty „pierwszy mecz – pierwsze zwycięstwo” .

W minioną sobotę ruszyła Podlaska IV liga .

Sparta Augustów rozpoczęła od  zwycięskiego wyjazdowego meczu z Promieniem Mońki.

Wygraliśmy wysoko  2:6 mimo,  iż gospodarze prowadzili od 13 minuty. Był to jakże udany  debiut Karola Salika w roli trenera Sparty .

Bramki :

Promień Mońki – Sparta Augustów 2:6 (1:3) Bramki: 1:0 Kolendo 13, 1:1 Wilczewski 27, 1:2 Sobolewski 30 – karny, 1:3 Sobolewski 38, 1:4 Sobolewski 55, 2:4 Grabowski 57, 2:5 Sałata 65, 2:6 Sałata 75.

Promień: Andraka – Magnuszewski, Karejwo, Grabowski (78. Żukowski), Kolendo, Maciorowski (41. Misiewicz), Pawełko, Poliński, Purta (37. Chojnowski), Stachelek, Wiński (46. Grygo).

Sparta A.: Putra – Ziarko (75. Grajewski), Sakowicz, Warakomski, Knoch, Grzesiukiewicz, Wilczewski (90. Ziarko), Mickiewicz, Lewkiewicz (64. Sałata), Kopiczko, Sobolewski (85. Skałkowski).

O meczu powiedział Karol Salik nowy trener Sparty:

„To był mój debiut na stanowisku trenera i mimo straconej pierwszej bramki już w 13 minucie – była to bardzo udana inauguracja. A co jeszcze cenniejsze, w przebudowanym zespole Sparty jest wielu bardzo młodych zawodników, którzy już decydują o końcowym wyniku drużyny, bo przeciwko Promieniowi dwa gole strzelił 16-letni Kacper Sałata, a dwie asysty zaliczył jego równolatek Konrad Kopiczko. Mam nadzieję, że taka inauguracja zmobilizuje zespół do jeszcze większej pracy na treningach. Augustów stać na dobry futbol. Sam zrezygnowałem z kariery bramkarza – mimo propozycji gry w pierwszej lidze – bo wierzę, że ten projekt przyniesie mi i regionowi jeszcze wiele radości. „