« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Za nami Lotto Netta Cup.

Za nami Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych za motorówka Lotto Netta Cup i Memoriał Zygmunta Kowalika .

W późnych godzinach nocnych zakończyło się święto nart wodnych w Augustowie – coroczne, cykliczne zawody w skokach na nartach wodnych.  Można podsumować je krótko – była walka, emocje , atmosfera , znakomici zawodnicy i kapitalne skoki , dopisała publiczność.  To czego może zabrakło to skoków na odległość powyżej 60 metrów, ale warto było być i oglądać „lecących w powietrzu zawodników reprezentujących 4 kraje.

Ale zanim je rozpoczęto, jak co roku przedstawiciele AKS Sparta w osobach Z. Sadowski, K. Andruszkiewicz oraz A. Grajewska złożyli wiązanki na grobach dwóch  niezapomnianych działaczy klubu : Zygmunta Kowalika oraz Romana  Kabrońskiego .

Uroczystego otwarcia dokonali  Prezes  AKS Sparta  Z. Sadowski  oraz Burmistrz Augustowa M. Karolczuk.

A później już królowały skoki na nartach wodnych.  Pierwsi skakali Ci najmłodsi  i dobrze iż mogli pokazać się przed augustowska publicznością.  A później już były  skoki coraz dłuższe.  Wszyscy spodziewali się rekordowych skoków z racji uczestniczących w zawodach zawodników. Vladimir Ryanzin to rekordzista akwenu nad Netta. Kilka lat temu skoczył 67,70 m. Z kolei rekord naszego  „Kamila”  to 63,60 m, co jest rekordem Polski. Ostatecznie w konkursie dziennym wygrał Rosjanin skacząc 59,60 m  a sensacyjnie drugie miejsce zajął Litwin Ricardas Lazinskas skacząc 56,0 m. Kamil Borysewicz skacząc na odległość  54,30 m zajął  III miejsce . Kolejne miejsce zajął Erwin Zawadzki z rezultatem 52,1 m . Piąty  był Holender School Freek 45,9 m.

Wyniki w załączeniu

 

 

 

 

 

 

 

Po  krótkiej przerwie ale  już przy sztucznym świetle  odbył się nocny konkurs . I tutaj zwycięzcą ponownie został  V. Ryanzin,  który skoczył 52,3, drugi był  Kamil 51,3 a trzeci  Erwin  z rezultatem 49,1.

Rezultaty w załączeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki we wszystkich kategoriach:

http://www.iwwfed-ea.org/competition.php?cc=T-19POL001&page=19POL001

Specjalna nagroda  Burmistrza Augustowa  za najdłuższy skok w wysokości 500 USD  trafiła do Rosjanina V. Ryanzina.   Zawody oglądał z dużym zainteresowaniem  syn  Konrada Rumińskiego   Tomasz, który co nas bardzo cieszy włącza się w działania Sparty za co dziękujemy. Miło było gościć wieloletniego działacza Sparty Benedykta Kozłowskiego  oraz Marka Kozłowskiego

Miłym gościem zawodów był Wice Minister Cyfryzacji  Adam Andruszkiewicz , który był pod wrażeniem zawodów. Pogratulował zawodnikom rezultatów i to co najważniejsze podczas rozmowy obiecał pomoc w znalezieniu sponsorów . Panie Ministrze trzymamy za słowo.  

Dziękujemy naszym partnerom  medialnym oraz partnerom klubu i naszym sponsorom

Specjalne podziękowania dla właściciela Karmelika R. Iwaszkiewicza  za stworzenie znakomitej atmosfery  i zaangażowanie. Dziękujemy służbom ratowniczym ( WOPR,  Policja , Pogotowie ) i firmie W. Bućwińskiego za nagłośnienie i oświetlenie . Mateuszowi za sprawne prowadzenie łodzi  , sędziom . 

Nie zapominamy o trenerze naszych zawodników-  Macieju Krzywińskim  

Szczególne podziękowania dla Agnieszki , Anety i Elizy i Piotra .

Do zobaczenia za rok .

Kilka zdjęć z zawodów

niedziela, 28 lipca, 2019 Aktualności, Narciarstwo wodne