« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Arek Rejs zdobył główną nagrodę w konkursie fotograficznym organizowanym przez UIM

Arek Rejs zdobył główną nagrodę w 16 corocznym konkursie fotograficznym organizowanym przez UIM (Światową Federację Sportów Motorowodnych). Złotą Nagrodę zdobył w kategorii Aquabike Class Pro za zdjęcie Aleksieja Chernukha ( # 37 ) świętującego swoje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w Aquabike RallyJet World Championship Władywostok 2013 .
Podobnie jak w poprzednich latach, coroczny konkurs fotograficzny UIM przyciągnął ogromne ilości zgłoszeń z wysokiej jakości zdjęciami wykonanymi podczas zawodów różnych dyscyplin wyścigowych w sezonie 2013.
Do oceny jury zgłoszono ponad 200 zdjęć w kategoriach “Aquabike”, ” Atmosphere ” , ” Circuit „,” Endurance „,” Offshore “ i ” Retouched” . Po raz kolejny było to trudne zadanie dla jury, prowadzącego obrady pod przewodnictwem bardzo doświadczonego brytyjskiego fotografa James Wright. James Wright powiedział : “Mieliśmy bardzo dużo doskonałych obrazów zgłoszonych we wszystkich kategoriach. Po raz kolejny było to dla nas duże wyzwanie, każde zdjęcie ocenialiśmy pod względem kreatywności, jakości technicznej, kompozycji, tematu i ogólnego wrażenia jakie wywierał na nas dany obraz . Widać, że uczestnicy są już bardziej obyci z młodym jeszcze ciągle sprzętem cyfrowym i jego możliwościami, więc liczba dobrych prac jest znacznie większa . Dla mnie największym zaskoczeniem była jakość zgłoszonych prac, a szczególnie w kategorii Aquabike co dowodzi, że dostępność i emocje związane z tą dyscypliną wyścigów UIM daje fotografom możliwość pokazania ich prawdziwego talentu”.
Trzy najlepsze fotografie z wszystkich kategorii są publikowane w “UIM Yearbook”, można je również obejrzeć na stronie internetowej pod adresem: http://www.uimpowerboating.com/photo-gallery/
a oto nagrodzone zdjecia Arka
6- AQUA - REJS Arek POL
Arek jest przyjacielem Sparty i Augustowa. Zawsze jest na zawodach  motorowodnych organizowanych przez nasz klub
Gratulujemy
A dla fanów sportów motorowodnych  yachtów i nie tylko polecam jego blog
http://arekrejs.blogspot.com/
czwartek, 27 marca, 2014 Aktualności, Necko Endurance