« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Augustów opanowany przez narciarzy wodnych!

Przez najbliższe dni w Augustowie będzie można podziwiać najlepszych polskich i europejskich narciarzy wodnych. Dlaczego? Startują trzy ważne imprezy za wyciągiem, rozgrywane na jeziorze Necko: Mistrzostwa Polski, Grand Prix of the Cable (Puchar Europy) oraz Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów.

W Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Open, U19, U15 i  Senior.

W piątek (11.09) rozpoczną się oficjalne treningi i eliminacje w pierwszej konkurencji – jeździe figurowej. Na sobotę (12.09) zaplanowano eliminacje w skokach i slalomie, oraz finały w jeździe figurowej, a na niedzielę (13.09) finały w skokach i slalomie.

Od poniedziałku do środy (14-16.09) w tym samym miejscu (jezioro Necko; wyciąg czterosłupowy o długości 740 metrów) przewidziano treningi zawodników startujących w Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów – kategorie U19, U15 i O35. W środę odbędzie się też oficjalne otwarcie czempionatu (Amfiteatr, godz. 19.00), a w czwartek (17.09) rozpoczną się zawody. Ich wielki finał, czyli ceremonie medalowe w trójkombinacji oraz klasyfikacji drużynowej zaplanowane są na niedzielne popołudnie (20.09).

Do Mistrzostw Europy zgłoszonych jest kilkudziesięciu zawodników z Niemiec, Austrii, Białorusi, Holandii, Ukrainy, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Izraela i oczywiście Polski.

Nasz kraj w ME będą reprezentować:

– w  kategorii U19 – Erwin Zawadzki (MOS Augustów),Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Krzysztof Kowalczyk (Zefir Bytom), Mateusz Grzesiak (Ski-Line Szczecin), Idalia Woźniak (Ski -Line Szczecin), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów).

– w kategorii U15 – Konrad Oborski (MOS Augustów), Jakub Nowakowski (MOS Augustów), Jakub Siedlarski (Zefir Bytom).

– w kategorii O35 – Michał Moś (Zefir Bytom) i Jacek Naorniakowski (Slalom Warszawa).

Kilka słów o przygotowaniach Polaków:

Kadra Polski rozpoczęła przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy od zimowego zgrupowania na Białorusi. W Nowopołocku na basenie dostosowanym do narciarstwa wodnego zawodnicy trenowali jazdę figurową. Następne zgrupowanie, szlifujące formę zawodników w slalomie i jeździe figurowej odbyło się na przełomie marca i kwietnia w Porto Heli, w Grecji. Od lipca do sierpnia zawodnicy przebywali na zgrupowaniach w Sokółce, Augustowie i Szczytnie, gdzie trenowali jazdę figurową, slalom oraz skoki, a także brali udział w Mistrzostwach Polski za motorówką. Kadrowicze brali też udział w zgrupowaniach i międzynarodowych zawodach Pucharu Europy (Grand Prix Of the Cable) w Havirovie, gdzie mogli zmierzyć się ze swoimi bezpośrednimi rywalami w ME Juniorów. Ostatnim akcentem przygotowań jest zgrupowanie w Augustowie i start w Pucharze Europy (Grand Prix Of the Cable) i Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Zawody odbywają się tuż przed ME Juniorów.

Kadra Polski została wyselekcjonowana na podstawie wyników osiąganych w najważniejszych imprezach w 2014 i 2015 roku. Według założeń trenerów reprezentacja Polski w kategorii U19 powinna walczyć o miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji indywidualnej największe szanse na medale mają w konkurencji skoków bracia Erwin Zawadzki i Konrad Zawadzki.

W przypadku zawodników kadry U15 wszyscy są debiutantami na imprezie mistrzowskiej. Niemniej ich wyniki i forma podczas tegorocznych imprez predysponują ich do walki o finały, a każde zbliżenie się do podium tak ważnej imprezy, będzie sportowym sukcesem. Tu warto wspomnieć, że nasi zawodnicy w kategorii U15 będą rywalizować z bardziej doświadczonymi i starszymi od siebie zawodnikami.

Programy i biuletyny zawodów dostępne są na:

http://www.motorowodniacy.org/kalendarz/narciarstwo_wodne.html

sobota, 12 września, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne