« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Informacja trenera T. Kryka z pierwszego zgrupowania kadry kajakarek

Ekipa kajakarek od weekendu wiosłuje w Portugalii. Po 10 godzinach podróży dziewczyny dotarły do Montebelo i zaczęły zajęcia na wodzie.

Dwa etapy

– Wróciliśmy do wiosłowania po dwóch miesiącach przerwy od kajaka. Przed nami siedmiotygodniowy mezocykl rozpływania. W pierwszym etapie od 24 stycznia do 12 lutego skupimy się na technice, kształtowaniu wytrzymałości, doskonaleniu siły ogólnej i specjalnej. Po tym czasie jedziemy do Polski, robimy m.in. badania w Instytucie Sportu, a 22 lutego wracamy znów do Portugalii. Kolejny etap mezocyklu to intensywna akumulacja treningiem tlenowym na wodzie – mówi Tomasz Kryk, trener reprezentacji.

Moc zapału

– Na zgrupowanie powołałem jedenaście zawodniczek – sześć seniorek i piątkę z reprezentacji młodzieżowej. W ekipie jest Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska, Ewelina Wojnarowska, Marta Walczykiewicz, Karolina Naja, Anna Włosik, Joanna Bruska, Aleksandra Górna, Aleksandra Janicka, Anna Puławska i Anna Godek. Wszystkie dziewczyny są zdrowe i pełne zapału do pracy. Czeka nas wymagający, pełen wyzwań sezon, jednak grupa spogląda w przyszłość z optymizmem – podkreśla szkoleniowiec

zródło:http://www.pzkaj.pl/index.php/1048-pierwsze-kilometry.html

Pierwsze_kilometry_01 Pierwsze_kilometry_04 Pierwsze_kilometry_05 Pierwsze_kilometry_12

poniedziałek, 16 lutego, 2015 Aktualności, Kajakarstwo