« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Jesienne zawody Konsultacyjno-szkoleniowe Juniorów i U23

Do zawodów zgłosiły się 64 kluby z około 500 zawodnikami (136 kobiet, 247 kajakarzy, 25 kanadyjkarek, 108 kanadyjkarzy).

Celem konsultacji było  sprawdzenie przygotowania i wyselekcjonowanie grupy juniorów i kadetów spośród wszystkich zawodników, którzy zostaną objęci przygotowaniami do regat międzynarodowych w roku 2017.

Zawodnicy sprawdzili się na wodzie, zostały  przeprowadzone sprawdziany na siłowni z wyciskania i dociągania sztangi. Na stadionie panie i panowie  mieli do pokonania od 1000-1500 metrów. Testy sprawności ruchowej oraz sprawdzian na basenie.

Podczas odprawy technicznej prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz, omówił program kursokonferencji trenerskiej w Bydgoszczy. Ogłosił również oficjalnie, że będzie kandydował w grudniowych wyborach o fotel prezesa. Nie było to wcale pewne, bo po tej kadencji chciał już zrezygnować z ponownego ubiegania się o tą zaszczytną funkcję. Przyznał, że decyzję o tym, aby walczyć raz jeszcze o fotel prezesa PZKaj., podjął podczas Igrzysk w Rio. Przy okazji konsultacji odbyło  się również posiedzenie Zarządu PZKaj.

Lukasz Bonarski w kategorii  U-23 był VIII na 35 zawodników

W kategorii juniorów startowało aż 72 juniorów .

A oto miejsca naszych zawodników w tej kategorii

Marcin Burzym  – 9

Karol Dubnicki – 23

Adam Masiewicz – 48

sobota, 22 października, 2016 Aktualności, Kajakarstwo