« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Książka „AKS Sparta 1947-2012” – ZARYS DZIEJÓW AUGUSTOWSKIEGO SPORTU.

Już za kilka dni będzie dostępna książka pod tym właśnie tytułem.  Autorem jest Jerzy Buzon, a na zachętę krótki tekst z tej książki. Książka swoją  promocję będzie miała w sobotę 9-tego lutego w trakcie Balu z okazji 65 lecia klubu a później będzie ją można nabyć w siedzibie klubu Sparta i być  może  w innych miejscach ale o tym poinformujemy.

 Augustowski Klub Sportowy Sparta  powstał w 1947 roku i na trwale wpisał się w historię polskiego sportu.

65 lat działalności przyniosło wiele sukcesów sportowych. Zawodnicy Sparty reprezentowali Polskę i Klub na olimpiadach, mistrzostwach świata, Europy i Polski oraz w  rozgrywkach regionalnych.

Liczne medale świadczą o ciężkiej pracy zawodników i ich trenerów. Przez cały okres 65-lecia istnieją trzy sekcje: kajakarstwa, nart wodnych i piłki nożnej. Funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe bez wsparcia Państwa –  Wielu Sponsorów.

Bogata historia klubu ukazuje starania działaczy, zawodników i ludzi życzliwych sportowi na rzecz naszej młodzieży i seniorów.

W roku Jubileuszowym podjęliśmy trud spisania historii klubu w postaci publikacji książkowej. Dzięki bogatym materiałom archiwalnym i ogromnej wiedzy redaktora Jerzego Buzona powstała książka o Naszym Ukochanym Klubie.

Mieliśmy świadomość, że wielu Wspaniałych Ludzi mogło nie doczekać kolejnych rocznic. Odkładanie w czasie wydania publikacji spowodowałoby bezpowrotne ubytki w naszej zbiorowej pamięci. Historia klubu i jego ludzi nie przeminęła bez śladu.

Niech pokolenie Czytelników ma możliwość poznania, jak kształtował się sportowy rozdział historii naszego miasta – Grodu nad Nettą.

Książka już jest a jej pierwsze egzemplarze zostaną zaprezentowane w trakcie Balu 65 – lecia Sparty w dniu 9 lutego w hotelu Karmel w Augustowie.

sparta ksiazka

wtorek, 5 lutego, 2013 Aktualności, Pozostałe