« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nadzwyczajny Zjazd Polskiego Związku Kajakowego Warszawa 26 listopada 2011

Jak wcześniej informowaliśmy delegatem na Zjazd był Vice Prezes Sparty Augustów K. Andruszkiewicz oraz z racji pełnionej funkcji P. Markiewicz Vice prezes PZK .
Zjazd dokonał zmian w statucie związku . Jedna z głównych zmian to dostosowanie nowego statutu do nowych regulacji prawnych . Przede wszystkim zmniejszono liczbę członków Zarządy oraz dokonano zmian zgodnych z nową ustawą o sporcie . Podjęto również uchwalę o akceptującą nowy regulamin dyscyplinarny związku . Dokonano podsumowania roku oraz przedstawiono ranking wszystkich klubów należących do PZKaj.
W punktacji łącznej uwzględniającej klasykę, slalom oraz kajak polo AKS Sparta znalazła się na 30 miejscu na 80 sklasyfikowanych klubów. W tej klasyfikacji wygrał WKS Zawisza Bydgoszcz , drugie miejsce zajął KS Posnania z Poznania a trzecie klub AZS-AWF Gorzów Wlkp. Lepsza bo 22-gie miejsce zajęliśmy w klasyce . W trakcie obrad ciepło została przyjęta informacja o pierwszych Mistrzostwach Polski Młodzików , które odbędą się w dniach 27-29 lipca 2012 r. w Augustowie.
Zjazd brawami nagrodził krótkie filmu z MŚ w Szeged i złote medale zdobyte przez polaków . Nas najbardziej ucieszył medal zdobyty przez M. Twardowskiego. Dużo ciepłych słów padło pod jego adresem i jego trenera Andrzeja Siemiona.
Zjazd był doskonała okazją do rozmów, wymiany doświadczeń.

Na zdjęciu silna ekipa z Augustowa tj P. Markiewicz, W. Walulik, K. Andruszkiewicz i Prezes Zarządu PZKaj Józef Bejnarowicz

wtorek, 29 listopada, 2011 Aktualności, Kajakarstwo