« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Narciarze Sparty zakończyli okres przygotowawczy.

Czołowi zawodnicy „Sparty” zakończyli zagraniczny okres przygotowawczy przed sezonem. Joanna i Krzysztof Wąż trenowali w ośrodku „Travels” w Orlando na Florydzie pod okiem Jacka Travelsa i Natalii Bierdnikowej(Mistrzyni i rekordzistki Świata w skokach), natomiast Małgorzata Rutkowska i Kamil Borysewicz przygotowywali się w Baton Rouge w Luizjanie w szkole narciarskiej Bennets. Ze wstępnej oceny wynika, że  był to okres dobrze przepracowany i powinien przynieść pozytywne efekty w nadchodzącym sezonie. Niestety kolejny nasz czołowy zawodnik Jakub Rutkowski, który przygotowywał się w Niemczech, uległ przykremu upadkowi w czasie skoków i musi przez pewien czas pauzować.

Prawdopodobnie w tym sezonie nie zobaczymy niestety Mateusza Krzywińskiego, który po przebytej koniecznej operacji kręgosłupa w chwili obecnej przechodzi intensywną rehabilitację. Od jej wyników będzie zależało, czy Mat będzie w stanie wznowić treningi.

Startowy sezon 2012 zapowiada się bardzo emocjonująco. Aż siedmiu zawodników powołanych zostało do Kadry Narodowej. Są to: Ewelina Cyl, Małgorzata Rutkowska, Joanna Wąż, Krzysztof Wąż,Kamil Borysewicz,Jan Galinowski i Jakub Rutkowski. Przed nimi starty w Mistrzostwach Europy i Świata, zarówno za motorówką jak i za wyciągiem. Liczymy na medale.

Trzymajmy kciuki.

Poza tym jesteśmy w trakcie przygotowania nowego akwenu do treningów.

„Sława „rzeki Rozpudy spowodowała, że na jez. Rozpuda ruch jak na Marszałkowskiej i treningi tam stały się wręcz niemożliwe. Nowy akwen będzie zlokalizowany w zatoce”kładki”nad jez. Białym. Remont kapitalny przechodzi także nasza wysłużona skocznia. Przygotowujemy ją do treningów i do najbardziej prestiżowego konkursu skoków „Netta Cup”, które zapowiadają się w tym roku w „gwiazdorskiej” obsadzie. Być może zobaczymy nad „Nettą” skoki….70metrowe!!!

Maciej Krzywiński

p.s obejrzycie to…fajne

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vbQt9AtNeZY#!

sobota, 2 czerwca, 2012 Aktualności, Narciarstwo wodne