« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

B. Marszałek w swym najlepszym wyścigu w F1H2O w Sharjah – sprawozdanie Arka Rejsa

13 grudnia 2013, Sharjah, UAE. Bartłomiej Marszałek, jedyny Polak startujący w zawodach prestiżowej motorowodnej Formuły 1 H2O, członek zespołu LOTTO Team kończy swój pierwszy sezon startów w tej klasie, przekraczając metę na 7 miejscu podczas finałowego wyścigu Mistrzostw Świata F1 H2O w Sharjah. Jest to najlepszy wynik Bartka w jego dotychczasowych startach w tej klasie zawodów.

Piątek 13 nie zapowiadał się dla naszego zawodnika pomyślnie. Podczas porannego treningu, po kilku okrążeniach Bartek został zholowany z trasy biegu do pomostu startowego. Po podniesieniu łodzi okazało się, że w zregenerowanej po wypadku w Abu Dhabi śrubie strzeliła jedna z łopat śruby napędowej. Po wymianie Bartek wrócił na wodę i kontynuował trening. Kilka godzin później, tuż przed zwodowaniem bolidu do startu w wyścigu mechanicy Marszałka zauważyli, że silnik nie pracuje tak jak powinien. Okazało się, że przyczyną usterki był wadliwy komputer silnika. Po szybkiej wymianie komputera bolid był w pełni gotowy do startu.

Zawodnik LOTTO Team ukończył wczorajsze kwalifikacje ze słabym, 15 czasem, ale ostatecznie dzisiaj wystartował z 11 pozycji. Wyścig ukończył pokonując 4 bardzo doświadczonych rywali, zaraz za swoim kolegą z zespołu Singha Racing, Francesco Cantando.

Bartek podsumowuje dzisiejszy start: “Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się takiego wyniku, zwłaszcza dzisiaj, w finałowym wyścigu. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu i szczególne podziękowania należą się mojej radiomence, Nicoli, moim mechanikom z Augustowa, Andrzejowi i Maćkowi, koledze z zespołu i oczywiście mojemu tacie i Mistrzowi, Waldemarowi. Dzisiaj wszyscy zrobiliśmy sobie doskonały Gwiazdkowy prezent. Dzień nie zapowiadał się szczęśliwie, ale okazało się, że piątek 13 nie musi być pechowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale oczywiście nie spoczywamy na laurach. Jutro wracamy do domu i od przyszłego tygodnia już zaczynamy pracę nad przygotowaniami do naszego kolejnego sezonu w F1 H2O. Czasu na przygotowania nie mamy wiele, bo pierwszy wyścig sezonu 2014 zapowiedziany jest już na początek marca, w Doha w Katarze. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!”

Mistrz Bartka, Waldemar Marszałek jest również zadowolony z dzisiejszego wyniku: “Dzisiaj mogę już odetchnąć z ulgą i spokojnie się wyspać. Bartek w pełni wykonał swoje zadanie na ten sezon, a  zdobyte dzisiaj 4 punkty, to dużo więcej niż zakładałem w moim planie szkoleniowym. Wszyscy spisali się na medal. Obserwowałem jak Bartek blokuje rywali, nie pozwalając im się wyprzedzić. Oczywiście przed nim ciągle jeszcze dużo nauki i wiele treningów, ale dzisiaj pokazał, że ma potencjał i wkrótce będzie gotowy do walki nawet o swoje pierwsze podium w F1 H2O. Dzisiaj możemy świętować 10 punktów zdobyte w klasyfikacji generalnej w pierwszym sezonie startów. To bardzo dobry wynik dla debiutującego zawodnika. Teraz mamy 3 miesiące na przygotowanie się do startu w kolejnym Grand Prix. Przed nami dużo pracy.”

F1H2O Grand Prix of Sharjah, December 11th & 13thF1H2O Grand Prix of Sharjah, December 11th & 13thF1H2O Grand Prix of Sharjah, December 11th & 13thF1H2O Grand Prix of Sharjah, December 11th & 13th

sobota, 14 grudnia, 2013 Aktualności, Necko Endurance