« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Przed nami Baltic Cup czyli zawody snow & water

Tegoroczny sezon imprez organizowanych prze AKS Sparta jest bardzo bogaty. Już w najbliższych dniach Baltic Cup czyli nietypowa impreza na wodzie i śniegu  wymyślona prze niestrudzonego trenera naszych narciarzy wodnych Macieja Krzywińskiego 

Po raz kolejny na jeziorze Białym w Augustowie (Zatoka Tartaczna) zostaną rozegrane międzynarodowe zawody w slalomie na nartach wodnych za motorówką Baltic Cup + Snow&Water.

Są to jedyne takie zawody na świecie. Zawodnicy startują w slalomie zarówno na wodzie, jak i na śniegu. Na początku w sobotę sportowcy udadzą się do Druskiennik – Litwa na całoroczny, kryty stok narciarski, gdzie na profesjonalnie przygotowanym torze będą mieli dwa przejazdy slalomu. W rywalizacji będzie liczył się najlepszy czas przejazdu. Po tej części zawodnicy wracają do Augustowa i po południu startują w dwóch przejazdach na wodzie. Podobnie w niedzielę będą mieli do pokonania dwukrotnie slalom na wodzie. W rywalizacji będzie liczył się najlepszy wynik z czterech przejazdów. Dla startujących będą prowadzone dwie odrębne klasyfikacje – „dwubój” oraz slalom na wodzie.  Slalom na wodzie będzie zaliczany do cyklu Baltic Cup, a jego wyniki trafią na światowe listy rankingowe. AKS Sparta jest jedynym w Polsce klubem organizującym zawody na takim poziomie.

Uczestnikami będą zawodnicy z takich państw jak: Białoruś, Litwa, Łotwa, Norwegia i Polska.

Zawody zostaną rozegrane w różnych kategoriach wiekowych. Będą startowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a ich starty będą oceniali sędziowie międzynarodowi. 

 

Program zawodów:

Sobota

9:00-13:00 – slalom na stoku narciarskim

(Druskienniki-Litwa)

15:00-19:00 – slalom na nartach wodnych

(Zatoka Tartaczna)

Niedziela

9:00-13:00 – slalom na nartach wodnych

(Zatoka Tartaczna)

14:00 – zakończenie zawodów

 

niedziela, 16 czerwca, 2019 Aktualności, Narciarstwo wodne