« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Przed nami Grand Prix narciarzy wodnych w Augustowie .

To będzie kolejny w tym sezonie pasjonujący weekend z narciarstwem wodnym w Augustowie. Tym razem na jeziorze Necko będzie się toczyła walka o medale mistrzostw Polski za wyciągiem oraz rywalizacja w Grand Prix Polski. Pierwsze konkurencje już w piątek, a w niedziele finały i ceremonie medalowe.

Augustów przez wielu określany jest jako stolica polskiego narciarstwa wodnego. I choć w całym kraju możemy spotkać kluby i sekcje szkolące narciarzy wodnych, to w tym sezonie lwia część najważniejszych krajowych imprez rozgrywanych jest właśnie w tym uroczym mieście.

Za nami już między innymi Mistrzostwa Polski w jeździe figurowej za motorówką i prestiżowe konkursy skoków na nartach wodnych LOTTO Netta Cup. Organizatorem wykonawczym tych imprez był klub AKS Sparta. Przed nami – w ten weekend – Grand Prix of Poland i Mistrzostwa Polski za wyciągiem, a za organizację zawodów odpowiada UKS MOS Augustów.

Już w piątek, od samego rana, będzie można podziwiać w akcji zawodników walczących w Grand Prix Polski. Sobota i niedziela to dni zarezerwowane dla narciarzy walczących o medale Mistrzostw Polski. Zawody poprzedziło zgrupowanie kadry narodowej, dla której jest to ważny etap przygotowań do najważniejszych międzynarodowych imprez w 2021 roku – Mistrzostw Świata w kategorii Open (Sosnowiec, 10-12 września) oraz Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów (Friedberg / Niemcy, 23-26 września).

źródło: PZMiNW

piątek, 27 sierpnia, 2021 Aktualności, Narciarstwo wodne