« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Rozmowa z Piotrem Siemionowskim – wielką nadzieją polskiego kajakarstwa

Podczas Mistrzostw Wojeówdztwa Podlaskiego dało nam się porozmawiac z Piotrem Siemionowskim

Krzysztof Andruszkiewicz ( KA) . Piotrze co słychać u Ciebie ?

Piotr Siemionowski ( PS) –  Przyjechałem do Augustowa na zaproszenie moich kolegów . Fajna impreza  . W tej chwili jest okres roztrenowania i będę szykował się do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Kwalifikacja jest wywalczona nie przeze mnie ale prze mego kolegę z kadry narodowej . Postaram się być w przyszłym roku lepszym i pojechać na te Igrzyska .

(KA) Tego oczywiście życzymy. Jak oceniasz tegoroczny sezon?

( PS) Nie był on najlepszy szczególnie dla kadry męskiej. Ten sezon i poprzedni 2013/2014 nie obfitowały w sukcesy. Dla całej kadry męskiej były słabe.

( KA) A co jest według Ciebie przyczyną ?

( PS) Ciężko mi wyrokować . Należałoby się spytać trenerów, którzy prowadzili te przygotowania. My jako zawodnicy realizowaliśmy szkolenie lecz efekty nie były zadawalające. Ciężko jest powiedzieć i jeszcze raz powiem należy spytać się trenerów bo to oni byli odpowiedzialni za nasze przygotowania.

( KA) Coś w tym musi być, gdyż zupełnie inna sytuacja jest w kadrze żeńskiej  trenowanej przez Pana T. Kryka . Ale proszę przypomnij nam swe największe sukcesy .

( PS) Dla mnie ważnym był rok 2010 kiedy zacząłem swe seniorskie pływanie, gdzie zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Europy i brązowy medal Mistrzostw Świata. To był mój początek  – taki dobry start . Rok później zostałem już Mistrzem Świata , Mistrzem Europy , wygrałem Puchar Świata. Można to nazwać sezonem życia .  2012 Rok Olimpijski kontuzja w kwietniu , która prawie na miesiąc wyłączyła mnie z treningów i finałem tego był nieudany start na Igrzyskach ( gdzie był faworytem do złota – dopisek KA) . 2013 znów wszedłem w światową czołówkę – byłem medalista Mistrzostw Świata, medalista Pucharu Świata . 2013/1014 zmienił się trener i od tamtej pory gdzieś zgubiłem formę . Moim trener klubowym jest Mariusz Słowiński, trener z którym zdobyłem tytuł Mistrza Świata.

( KA) Dziękuję za rozmowę za chwilę siądziesz do kajaku w mistrzowskim składzie  ( z D. Ambroziakiem i M. Twardowskim dopisek KA) . Życzę połamania wioseł i abyś w przyszłym roku z sukcesem wystartował w Rio.

( PS) Oby . Dziękuje za rozmowę

 

poniedziałek, 21 września, 2015 Aktualności, Kajakarstwo